۱۶:۴۲ - ۱۵ دی ۱۳۹۸ - 05 January 2020
کد خبر: ۵۴۲۷۱
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران:
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان با تاکید بر اینکه توزیع نامناسب ساخت و ساز مسکن موجب رشد واحدهای خالی از سکنه شده و در جهت خانه دار کردن اقشار کم درآمد نیست گفت: شورای عالی شهرسازی به عدم توزیع مناسب ساخت و ساز مسکن ورود کند.

حسن محتشم با اشاره به اینکه ساخت و ساز مسکن در حال حاضر کمتر از تقاضا است گفت: توزیع نامناسب ساخت علاوه بر اینکه موجب رشد واحدهای مسکونی خالی از سکنه شده، باعث شده تا این ساخت و سازها نتواند با هدف خانه دار کردن مسکن اقشار کم درآمد باشد.

وی ادامه داد: شورای عالی معماری و شهرسازی باید شهرداری ها را ملزم کند که شهرداری ها در مناطقی پروانه ساخت صادر کنند که مسکن علاوه بر مناطق پردرآمد در مناطقی با هدف خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد هم احداث شود.

محتشم اضافه کرد: پس اگر ساخت و سازی هم در حال حاضر صورت می گیرد به دلیل عدم تطبیق شرایط ساخت با قدرت خرید متقاضیان مسکن نیست و جوابگوی این اقشار نبوده است.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران با اشاره به اینکه توزیع نامناسب ساخت مسکن باعث افزایش تعداد واحدهای مسکونی خالی از سکنه و تخریب محیط زیست می شود اظهار داشت:باید به یک نکته دیگری هم توجه داشته باشیم و آن این است که اگر عرضه مسکن به تقاضا نزدیک نشود باعث افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر با انباشت تقاضای مسکن مواجه هستیم و سالانه نیز 700 هزار ازدواج در کشور به ثبت می رسد. پس اگر دولت برنامه ریزی مناسبی نکند این انباشت تقاضا سرباز زده و باز هم جهش قیمت مسکن خواهیم داشت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar