۱۳:۰۳ - ۱۹ دی ۱۳۹۸ - 09 January 2020
کد خبر: ۵۴۲۸۹
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور انتقاد کرد:
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با تاکید بر اینکه ساخت واحدهای مسکونی توسط افراد غیرمتخصص اولین دلیل کاهش کیفیت ساخت و ساز است گفت: ضوابط و استانداردها در حوزه ساخت و ساز جدی گرفته نمی شود.

به گزارش «صما» احمد خرم با اشاره به اینکه بخش عمده ای از فعالان در حوزه ساخت و ساز متخصص در این حوزه نیستند گفت: ساخت واحدهای مسکونی توسط افراد غیرمتخصص اولین دلیل کاهش کیفیت ساخت و ساز است و در مراحل بعدی نادیده گرفته شدن ضوابط و استانداردها در حوزه ساخت و ساز است که باعث می شود یک واحد مسکونی از کیفیت لازم برخوردار نباشد.

وی با بیان اینکه عمر مفید ساختمان ها در ایران 30 سال است و در آمریکا و کشورهای پیشرفته این عدد به 100 سال هم می رسد تاکید کرد: در بسیاری از موارد می بینیم که از اصناف و کسب و کارهای مختلف وارد حوزه ساخت و ساز مسکن می شوند و این در حالی است که اگر در سایر حوزه ها همچون پزشکی فردی بدون دارا بودن تخصص لازم به طبابت بپردازد قطعا از طریق مراجع قضایی برخورد صورت می گیرد.

خرم تاکید کرد: حال می بینیم که در حوزه مسکن، ساخت و ساز توسط مجری و متخصص ذی صلاح انجام نمی شود و اتفاقا هیچ برخورد قضایی هم با این موضوع صورت نمی گیرد.

خرم با اشاره به اینکه نبود نظارت بر روند ساخت و سازها نیز موجب کاهش کیفیت ساخت و ساز می شود ادامه داد: در حوزه ساخت و ساز باید رعایت خطوط قرمز ضوابط و استانداردها جدی گرفته شود و نظارت اتفاقی به عنوان یک الگوی نظارتی که در سایر کشورها استفاده می شود در ایران اجرایی نمی شود.

وی گفت: در کشورهای پیشرفته هر گونه تخلفی از سوی هر نهاد و ارگانی که مرتبط با ساخت‌وساز هستند صورت بگیرد مجوزهای آنها لغو خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar