۱۵:۳۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 12 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۰۱
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور:
احمد خرم رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور گفت: نامحرم دانستن مردم همه را آچمز کرد و الان دیگر نمی‌شود آب رفته را به جوی بازگرداند.

رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور گفت: نامحرم دانستن مردم همه را آچمز کرد و الان دیگر نمی‌شود آب رفته را به جوی بازگرداند. باز هم تاکید می‌کنم، این نوع رفتار برای نظام خیلی بد شد و هم در عرصه بین‌المللی و هم در فضای داخلی ضربه حیثیتی به ما وارد شد.

احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات، با ابراز تاسف بابت بی‌اعتمادی به وجود آمده در افکار عمومی اظهار داشت: سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران از ساعت اول با ابهام مواجه بود و دلایل نشان می‌داد اتفاق، اتفاقی عادی نیست. متاسفانه بعد از آن پنهان‌کاری‌ای صورت گرفت که باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد.

وی افزود: در حالی این مساله سه روز از مردم پنهان ماند که ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی) و یاتا (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی) مثل عقاب بالای سر هر سانحه‌ای حاضر می‌شوند تا دلیل اصلی سقوط یا هر اتفاق دیگری روشن شود.

خرم همچنین توضیح داد: من واقعاً نمی‌دانم چه چیزی درباره پنهان‌کاری بگویم. ما که می‌دانستیم خبر اعلام می‌شود چرا تصمیم گرفتیم مساله را با مردم در میان نگذاریم؟ الان به مردم باید حق داد که با خود بگویند: «اگر مجبور نمی‌شدند،‌ نمی‌گفتند». واقعاً چطور می‌شود عده‌ای به این راحتی افکار عمومی را نسبت به نظام بدبین و بی‌اعتماد کنند؟

او اضافه کرد: این اتفاق خیلی بد شد. اگر از روز اول واقعیت گفته می‌شد، یک‌دهم التهاب امروز را شاهد نبودیم. بالاخره خطایی بود که به خاطر این پنهان‌کاری هزینه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری را باید بپردازیم. من واقعاً نمی‌دانم چرا آقایان با عجله اقدام به تمیزکاری محل سانحه کردند تا ابهامات زیادی در ذهن مردم متبلور شود.

احمد خرم در پایان گفت: نامحرم دانستن مردم همه را آچمز کرد و الان دیگر نمی‌شود آب رفته را به جوی بازگرداند. باز هم تاکید می‌کنم، این نوع رفتار برای نظام خیلی بد شد و هم در عرصه بین‌المللی و هم در فضای داخلی ضربه حیثیتی به ما وارد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar