۱۴:۵۳ - ۲۴ دی ۱۳۹۸ - 14 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۱۲
فرمانده پلیس‌راه کشور در گفت و گو با «صما»:
یکی از محورهای انتخابات چهره سال (مدیریت شهری ،عمرانی و ساختمانی )در گروه ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای مبحث ایمنی است در این خصوص سردار سید تیمور حسینی فرمانده پلیس‌راه کشور با بیان اینکه اگر تمامی خودروهای کشور که 20 میلیون است

به خودروهای استاندار و به‌روز مبدل شود می‌توانیم نرخ حوادث رانندگی را تا 70 درصد کاهش دهیم. گفت: نقش خودرو در دو جا تعیین‌کننده است در وهله اول خودرو ایمن می‌تواند مانع از ایجاد تصادف شود و اگر تصادفی رخ دهد می‌تواند ایمنی سرنشینان خود را حفظ کند. خودروهای بی‌کیفیت نه می‌تواند جلوی حادثه را بگیرد نه قادر به حفظ امنیت سرنشینان است.

وی گفت: از سال 86 به بعد مجموعه اقداماتی در دستگاه‌های مختلف مانند پلیس، درمان، سازمان راهداری و... قرار گرفت که از همان روزهای اول دارای تاریخ‌مصرف بوده است. این اقدامات در برهه زمانی خوب عمل کرد اما الآن نیازمند تغییر و تحولاتی جدی است.

حسینی در ادامه افزود: از سال 86 تا 96 به مدت ده سال تمامی اقدامات توانست کشته‌های جاده‌ای را از 28 هزار نفر به مرز 16 هزار نفر برساند؛ اما اگر به دنبال کار اساسی در این حوزه هستیم چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری در حیطه‌های مختلف نداریم. این سرمایه‌گذاری در بعد وسیله نقلیه، راه و رفتارهای انسانی است. البته این تغییر رویه در رفتارهای انسانی همان فرهنگ‌سازی نیست.

وی گفت: رفتارسازی تنها با آموزش امکان‌پذیر نیست چراکه در امر رفتارسازی 70 درصد باید سلبی و تنها 30 درصد آموزشی و ایجابی باشد.

تیموری در ادامه افزود: بنده به‌عنوان کارشناس اعتقاددارم عمده کسانی که دچار تخلف می‌شوند از سر ندانستن نیست؛ یعنی آدم‌ها به این دلیل تخلف نمی‌کنند که تخلف را نمی‌شناسند، تخلف می‌کنند چون احکام سلبی درستی از ارگان‌های مختلف نمی‌بینند؛ و حتی در سنجش هزینه‌ای فایده‌ای تخلف را پرفایده‌تر می‌بینند و این موضوع باعث شده تخلف تبدیل به یک‌رویه و رفتار شود. یکی از مشکلات جدید امروز جامه غالب بودن تفکر فردی در جامعه است. ما به دنبال این هستیم که تنها مشکل و کارهای خود را انجام دهیم. البته این تفکر زائده چندین نسل و از اجداد ما به ارث رسیده است. حتی ضرب‌المثل‌های رایج جامعه ما را به تفکر فردی رهنمود می‌کند.

وی در نهایت گفت: پس ما برای ایجاد اتفاق جدید در بخش حوادث جاده‌ای چاره‌ای جز تغییر رویکرد جدی نداریم؛ و باید ایمان داشته باشیم اقدامات ده سال پیش جوابگوی برهه کنونی نیست.

شایان‌ذکر است زمان آغاز نظرسنجی هفتمین دوره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمان) ساعت 12 تاریخ 5 بهمن امسال تا ساعت 12 تاریخ 15 بهمن بوده و نحوه رای گیری آن به دو روش ذیل انجام خواهد گرفت
روش اول: ثبت رأی از طریق شماره‌گیری با تلفن همراه به شیوه زیر:
# کد کاندید * 889999 * 6655 *
روش دوم: ارسال پیامک حاوی کد کاندید به شماره:
10006655
یادآور می‌شود آیین اختتامیه هفتمین جشنواره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) و اعلام برگزیدگان در 20 بهمن‌ماه جاری، هم‌زمان با جشن پایان سال صنعت ساختمان در شبی باشکوه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار خواهد شد در این برنامه ضمن اهدای تندیس به منتخبین در حضور مدیران عالی‌رتبه حوزه راه و ساختمان کشور، برنامه‌های جانبی و مفرح همچون موسیقی زنده و استنداپ کمدی اجرا خواهد شد. در این برنامه مدیران ارشد حوزه‌های شهری، عمرانی و ساختمانی کشور ازجمله مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران کلان‌شهرها، مدیران کل راه داری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، روسای سازمان‌های نظام‌مهندسی، شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران، سازندگان و طراحان شاخص و مطرح کشور سرمایه‌گذاران و مشاوران صنعت ساختمان، تولیدکنندگان و صاحب‌نظران این حوزه و مهمانانی از مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی کلان‌شهرها حضور خواهند داشت.

برچسب ها راه ، ایمنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar