۱۷:۰۴ - ۲۵ دی ۱۳۹۸ - 15 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۲۰
همگام با محورهای چهره سال 98 (مدیریت شهری، عمرانی، ساختمانی)؛
روزانه حجم زیادی از رفت و آمدها در سطح شهر و کشور انجام می شود و ما اغلب از یک وسیله حمل و نقل برای رسیدن به مقصد استفاده می کنیم که این وسیله نقلیه شخصی و یا عمومی است.

از طرفی یکی از دغدغه های مهم شهرهای بزرگ حجم بالای ترافیک است که با استفاده از حمل و نقل عمومی نیمی از این حجم بالای ترافیک را می توان کاهش داد. نکته دیگر اینکه بحران ترافیک در شهر های بزرگ، خود پدید آوردنده بحران بزرگ تری مانند آلودگی هواست که رفت و آمد را در شهر غیر ممکن می کند.

در شهرهای توسعه یافته شاید مهم ترین وظیفه شهرداری ها تقویت زیر ساخت های حمل و نقل عمومی مانند افزایش ناوگان اتوبوس رانی و افزایش خطوط مترو است و سیاست ها به سمت و سویی می رود که شهروندان حداقل استفاده را از خودروهای شخصی داشته باشند. به همین دلیل است که دبیرخانه چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی، ساختمانی) موضوع حمل و نقل عمومی را جزء محورهای این برنامه قرار داده است.

کاهش هزینه شهروندان و صرفه جویی در مصرف سوخت

قطعاً استفاده از حمل و نقل عمومی به اقتصاد خانواده کمک می کند چون سفر کردن در سطح شهر با استفاده از این وسایل به جای خودروی شخصی ارزان تر خواهد بود حتی مسافرت های بین شهری که انجام می دهیم اگر از قطار، اتوبوس و ... استفاده کنیم، هزینه کمتری برای رفت و آمد می پردازیم تا استفاده از خودروی شخصی. در این میان مهم ترین صرفه جویی که در این زمینه انجام می شود صرفه جویی در مصرف سوخت است. پس با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانیم در مصرف سوخت و هزینه های آن هم صرفه جویی کنیم.

صرفه جویی در زمان طبیعتاً زمان نیز از ارزش بالایی برخوردار است و همانند هزینه ها در زندگی اهمیت دارد. با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سرعت رفت و آمد بیشتر از زمانی است که با خودروی شخصی با حجم بالایی از ترافیک مواجه می شوید.

کمک به سلامتی همه افراد جامعه

قطعاً سلامتی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و چون روزانه در حال رفت و آمد هستیم، وسایل حمل و نقل عمومی می توانند جای حجم زیادی از خودروهای شخصی را بگیرند و با کاهش میزان ترافیک به کاهش میزان آلاینده ها و آلودگی هوا کمک کنند. در شهرهای بزرگ آلودگی هوا باعث بروز مشکلاتی در سلامتی می شود و ما با استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی می توانیم به کاهش میزان آلودگی و آلاینده ها کمک کنیم.

کمک به حفظ محیط زیست

محیط زیست برای همه جامعه است و وظیفه ما حفظ و نگهداری آن است زیرا که نسل های آینده هم از آن استفاده می کنند؛ بنابراین ما با کاهش دادن آلودگی های زیست محیطی به کاهش میزان فرسودگی که در اثر مواد شیمیایی مضر ناشی از سوخت به وجود می آید، کمک می کنیم.

برچسب ها چهره ، آلودگی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar