۱۳:۰۵ - ۲۶ دی ۱۳۹۸ - 16 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۲۴
رییس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی در گفت و گو با «صما»:
یکی از محورهای انتخابات چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در گروه روسای سازمان نظام‌ مهندسی استان‌ها، بحث «اجرای مقررات ملی ساختمان» و «آموزش مهندسان» است.

در همین رابطه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه اجرایی شدن مقررات ملی منوط به اعتقاد قانونگذار و مجریان است، بر ضرورت اجرای مقررات ملی ساختمان از سوی تمامی افراد و نهادهای دخیل در این حوزه تاکید کرد.

مجید ثاقبی در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: اگر قانونگذار معتقد به قانون باشد و همچنین مجریان قانون و دستگاه های نظارتی که بر سازمان های نظام مهندسی نظارت می کنند، اعتقاد به اجرای قانون داشته باشند، مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

ثاقبی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت و اهمیت ارائه آموزش به مهندسان بیان کرد: هدف از آموزش یادگیری است و یادگیری به معنای تغییر رفتار است. هدف از یادگیری این است که منجر شود به اینکه یک فرد بعد از یادگیری، تغییر رفتار دهد.

وی در عین حال تاکید کرد: به همین دلیل آموزش در راستای حفظ توانمندی و ارتقای مهندسان و همچنین افزایش توانمندی آنها بسیار مهم و اساسی است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه این آموزش ها می تواند شامل ارائه آموزش های تخصصی در رشته های موردنظر مهندسان باشد، اظهار داشت: همچنین این آموزش ها می تواند شامل آموزش های حقوقی در ارتباط با مسئولیت های مهندسان باشد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین این آموزش ها می تواند در جهت توانمندسازی اعضا مورد توجه قرار گیرد.

ثاقبی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی بر مبنای قانون، یکسری وظایفی را برعهده دارد، افزود: اگر هیئت مدیره ها سعی کنند تا آن وظایف را پایش کنند و به موقع و به درستی انجام دهند، به طور قطع جایگاه مهندسان و جایگاه سازمان نظام مهندسی ارتقا پیدا می کند.

وی یادآر شد: برای این منظور، کنترل های سازمان نظام مهندسی باید بجا و به موقع انجام شود و در عین حال، خدمات مهندسی با کیفیت بالا و در زمان مناسبی ارائه شود و تمامی این موارد کمک می کند به اینکه جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان رشد پیدا کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar