۱۶:۵۸ - ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 19 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۳۳
با انعقاد تفاهم نامه همکاری نظام مهندسی و اداره کل میراث فرهنگی گلستان مطرح شد:
با امضای این تفاهم نامه، همکاری در تشکیل دفتر نوسازی ساختمان های بافت تاریخی و تشکیل کمیته یا کارگروه تخصصی و ویژه جهت هماهنگی درخصوص اقدامات مرمت و مقاوم سازی و بهسازی و ساماندهی نماهای ساختمان های احداثی در محدوده مصوب بافت تاریخی، در دستورکار قرار می گیرد.

به گزارش صما در جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان، تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی گردشگری گلستان با هدف، بهره مندی از ظرفیت های موجود و با رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه های بین بخشی و استفاده ازظرفیتهای گوناگون گردشگری فرهنگی تاریخی ابنیه و ... در راستای فراهم آوردن زمینه های اشتغال، با توجه به مزیت پیشتازحوزه ساختمان در ایجاد و بهبود خدمات حوزه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان به امضای طرفین رسید.

تشکیل دفتر نوسازی ساختمان های بافت تاریخی/ ساماندهی نماها در محدوده مصوب بافت تاریخی

محمد ابراهیم پور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان درخصوص این تفاهم نامه گفت: با امضای این تفاهم نامه، همکاری در تشکیل دفتر نوسازی ساختمان های بافت تاریخی و تشکیل کمیته یا کارگروه تخصصی و ویژه جهت هماهنگی درخصوص اقدامات مرمت و مقاوم سازی و بهسازی و ساماندهی نماهای ساختمان های احداثی در محدوده مصوب بافت تاریخی، در دستورکار قرار می گیرد.

رییس سازمان، اشاعه و تبلیغ الگوهای معماری ایرانی اسلامی، مشارکت دربرگزاری کارگاه ها و همایش ها و نشست های علمی وتخصصی و دوره های آموزشی مشترک و همکاری در الزام شهرداری ها به رعایت ضوابط آثار تاریخی را از دیگر اهداف مهم این تفاهم نامه برشمرد.

احمد تجری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیزدر این جلسه گفت: انعقاد این تفاهم نامه می تواند در توسعه اقتصادی و گردشگری استان اثر گذار باشد.

تجری افزود: یکی از مسائل مهم مورد توجه مسوولان استان تاکید بر موضوع ظرفیت گردشگری است.

وی بیان داشت: با همکاری همه دستگاه های اثرگذار و مرتبط با توسعه گردشگری می توانیم گام های موثری برداریم.

رییس اسبق هیات مدیره سازمان با اشاره به این موضوع که در استان قطعا نیاز به ایجاد زیرساخت های گردشگری داریم افزود: بعضی از این زیرساخت ها توسط بخش خصوصی ایجاد می شود و دستگاه های مرتبط با همکاری یکدیگر می توانند هزینه تمام شده برای سرمایه گذار را کاهش دهند و سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه نقش موثری دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تاکید بر این که در حوزه گردشگری استان فعالیت های خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی انجام شده است به ایجاد اقامتگاه های بومی اشاره و افزود: یکی از برنامه های ما شناسایی جوامع هدف برای استفاده از ظرفیت گردشگری استان است و جامعه مهندسی کشور با بیش از ۵۵۰ هزار عضو یکی از این جوامع می باشد.

تجری خاطر نشان کرد: این اداره کل آمادگی خود را برای برگزاری نشست های مشترک در سطح کشور و عقد تفاهم نامه جهت استفاده جامعه مهندسی کشور بخصوص جامعه مهندسی گلستان که سازندگان اصلی استان می باشند از ظرفیت های گردشگری با شرایط ویژه اعلام می نماید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar