۱۳:۴۷ - ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 20 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۳۸
شهردار تبریز در گفت و گو با «صما» عنوان کرد:
یکی از محورهای انتخابات چهره سال 98 (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در گروه شهرداران کلانشهرها « بازآفرینی بافت فرسوده » است.

شهردار تبریز در این خصوص‌اظهار داشت: برنامه هایی که از گذشته برای نوسازی بافت فرسوده تدوین شده اند، کارایی لازم را ندارند چرا که با پارامترها بر اساس نظر دستگاه های اداری تدوین شده و ساکنان بافت فرسوده امکان اجرای آن را ندارند.

ایرج شهین باهر در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: قطعا فردی که در محدوده بافت فرسوده زندگی می کند، توانایی پرداخت اقساط و شرایط امکان اجرای طرح را ندارد.

وی در ادامه به طرح شهرداری تبریز اشاره و خاطر نشان کرد: در تبریز در حال اجرای طرحی هستیم که بر اساس آن اقدام به تملک و خرید بافت فرسوده به قیمت روز از ساکنان می کنیم و در مرحله بعد عملیات تخریب و آواربرداری به طور کامل انجام می شود؛ به گونه ای که در نهایت زمین مورد نظر که حدود 2.5 هکتار می باشد، به قطعات مختلف جهت فروش تقسیم می شود.

شهین باهر افزود: تملک بافت فرسوده علاوه بر اینکه می تواند باعث استقبال سرمایه گذاران از زمین های آماده شود، درآمد خوبی را هم نصیب شهرداری می کند. چرا که اولا شهرداری با خرید املاک فرسوده و تخریب و آماده سازی برای فروش به سرمایه گذاران می تواند تا 200 درصد سود نصیب شهرداری کند و از طرف دیگر وقتی سرمایه گذاران و سازندگان اقدام به ساخت و ساز می کنند، از ناحیه صدور پروانه هم برای شهرداری درآمد کسب می شود. بنابراین این طرح هم برای مردم و هم برای شهرداری به نوعی برد - برد به حساب می آید.

برچسب ها مسکن ، چهره ، شهرداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar