۱۱:۴۹ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 21 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۴۲
​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد با بیان اینکه تلاش مجموعه راهداری استان یزد، ایمن‌تر شدن جاده های استان است، گفت: در همین راستا برنامه هایی از جمله کاهش و اصلاح شیب شیروانی راه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
علی علیخانی اظهار داشت: جاده های استان یزد به لحاظ قرار گرفتن این استان در مرکز جغرافیای ایران از تردد نسبتا بالایی برخوردار هستند و با توجه به کویری بودن منطقه مرکزی ایران، ایمن سازی جاده ها امری ضروری است.

وی افزود: یکی از اقدامات موثر در ایمن‌تر شدن جاده های استان یزد، کاهش و اصلاح شیب‌های شیروانی محورهای جاده‌ای به ویژه محورهای شریانی است که این مهم در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفته است.

علیخانی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده طی یک ماه گذشته در اغلب شهرستان‌ها یک اکیپ اصلاح و کاهش شیب شیروانی با اولویت نقاط پرحادثه به صورت امانی و با توان تجهیزاتی و فنی مجموعه ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌های تابعه فعال شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، یادآور شد: با هدف افزایش طول راه‌های اصلاح شیب شده و بهبود این شاخص در شبکه جاده‌ای استان در کوتاه مدت، حداقل دو قرارداد به صورت پیمانی و از محل اعتبارات ملی در معاونت راهداری این اداره کل با موضوع اصلاح و کاهش شیب‌های شیروانی برنامه ریزی شده که یکی از آنها در وضعیت انعقاد پیمان و دیگری در مرحله انجام تشریفات مناقصه است.

وی تاکید کرد: به منظور بهینه سازی عملیات اجرایی، نقاطی از شبکه جاده ای که بر اساس تحلیل تصادفات سال‌های گذشته دارای بالاترین آمار واژگونی‌ها بوده، با همکاری پلیس راه استان شناسایی و در اولویت برنامه اصلاح شیب قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، یادآور شد: البته ایراد و نقص در شیب های شیروانی تمام شبکه جاده ای استان اعم از روستایی، اصلی و شریانی نیست و ساختار راه ها مطابق با استانداردهای فنی است اما به منظور کاهش صدمات تصادفاتی که به دلیل عدم توجه راننده و خواب آلود بودن وی رخ می دهد، شیب ها اصلاح می شوند.

علیخانی تاکید کرد: اصلاح شیب‌های شیروانی می‌تواند کمک زیادی به کاهش شدت تصادفات ناشی از واژگونی کند که با توجه به اهمیت جان انسان‌ها این موضوع مورد توجه صاحب نظران و تصمیم گیران حوزه راهداری و پلیس راه به ویژه در مناطق کویری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و با توجه به تاکیدات استاندار یزد مبنی بر انجام برنامه ریزی برای کاهش تلفات جاده ای در کوتاه مدت، معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بخش زیادی از توان تجهیزاتی و فنی خود را بر این موضوع متمرکز کرده و در طول یک سال آینده شاهد افزایش قابل توجه حجم پروژه های اصلاح شیب در سطح استان خواهیم بود.
برچسب ها چهره ، راهداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar