۱۶:۰۳ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 21 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۴۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: بر اساس تبصره 7 کمیسیون ماده 100 با ماموران شهرداری که جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده خود نداشته‌اند، برخورد قانونی می‌شود.

محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، درباره پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران اظهار داشت: موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز عمدتا در کمیسیون ماده 100 مطرح می‌شود و بر اساس این قانون مالکین املاک واقع در محدوده حریم شهر باید قبل از هر گونه اقدامی برای ساخت و ساز در ملک از شهرداری‌ها مجوز دریافت کنند.

وی افزود: اگر بدون مجوز اقدام عمرانی انجام دهند، شهرداری مکلف است بر اساس قانون نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز و تخریب آن اقدام کند و پرونده آن ملک را به کمیسیون ماده 100 ارجاع دهد.

تقی‌زاده گفت: در ‌تبصره 1 ماده 100 عنوان شده است که اگر 3 شرط اصول فنی‌، شهرسازی و بهداشتی که مربوط به استحکام سازه، سطح اشغال و مغایرت کاربری می‌شود، در ملک اتفاق بیفتد، رای به قلع و قمع ساخت و ساز داده می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: بعد از قلع و قمع در تبصره‌های بعدی ماده 100 موضوع جریمه مطرح می‌شود، البته در کمیسیون ماده 100 رای تخریب زیادی نیز داشته‌ایم که به ترتیب باید اجرا شود.

وی یادآور شد: در تبصره 7 کمیسیون ماده 100 عنوان شده است که ماموران شهرداری‌ها همراه با نیروی انتظامی باید نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام کنند و این موضوع را ما به تمام شهرداران ابلاغ کرده‌ایم.

تقی‌زاده تصریح کرد: در آرای ماده 100 حتما باید به تبصره 7 آن هم اشاره و تاکید کرد و با ماموران شهرداری که تخطی می‌کنند و از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ساخت و ساز استفاده نمی‌کنند، باید برخورد قانونی شود.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
0
0
کارمندان شهرداری ها مزدبگیر و مطیع بساز و بفروش ها هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
0
وقتی حقوق پرسنل شهرداری با دریافت عوارض ماده ۱۰۰ و تراکم فروشی از جیب بساز و بفروش ها تامین میشود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar