۱۴:۰۱ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 22 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۵۴
شهردار منطقه 19 در همایش کمپین نما هویت شهر ما:
همایش تخصصی «کمپین نما، هویت شهر ما» امروز به میزبانی شهرداری منطقه 19 در تالار اندیشه دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی برگزار شد.

مشارکت شهروندان، لازمه تحقق معماری ایرانی اسلامی

به گزارش «صما»، در این همایش علی توکلی، شهردار منطقه 19 تهران از مشارکت شهروندان در اجرای سیاست های معماری ایرانی اسلامی سخن گفت و تصریح کرد: ایجاد انگیزه در بین شهروندان، تعهد شهروندی و هم سو کردن آنان با سیاست ها و برنامه های شهرداری موضوعی بنیادی در بازیابی هویت شهری و تغییر معماری و بنای ساختمان ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه منطقه 19 از مناطق پایلوت برای تهیه سند راهبردی طراحی نمای ساختمان هاست، خاطرنشان کرد: طی برگزاری جلسات متعدد دراین خصوص، هویت خاصی در ابعاد مختلف برای نواحی 5 گانه تدوین شده است که می تواند سند مطلوبی برای استفاده طراحان محسوب شود.

توکلی اظهار کرد: معماری ایرانی- اسلامی فراتر از مصالح ساختمانی است و معماری ایرانی اسلامی موضوعی فراتر از وابستگی به طرحی خاص است چراکه این نوع معماری برگرفته از تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی است و هویت ایرانی را تعریف می کند.

به گفته شهردار منطقه مقیاس انسانی و مردم سالاری و نیز ابزار تعاون و تعادل ریتم، الگوهای طراحی نما را ساخته و چارچوب آن را مشخص می کند.

مشارکت شهروندان، لازمه تحقق معماری ایرانی اسلامی

مشارکت شهروندان، لازمه تحقق معماری ایرانی اسلامی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar