۱۲:۳۶ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 January 2020
کد خبر: ۵۴۳۵۹
رئیس نظام‌مهندسی استان همدان در گفت‌و‌گو با «صما»:
رئیس نظام‌مهندسی استان همدان بابیان اینکه سازمان نظام‌مهندسی همدان دارای 8700 عضو دارد گفت:50 درصد این اعضا دارای پروانه در 7 رشته تخصصی هستند.

سعید یزدانی در گفت‌وگو با «صما» گفت: با توجه به رکود سنگین ساخت‌وساز بازار کاری مهندسان بسیار کاهش‌یافته و در حال حاضر سرانه کار این مهندسان از نرم بسیار پایین‌تر است.

وی بابیان اینکه البته سازمان نظام‌مهندسی همدان در سال‌های رکود زمینه‌های جدید متعددی را برای مهندسان ایجاد کرده است گفت: این سازمان تفاهم‌نامه‌های متعددی با نظام کشاورزی منعقد کرده تا بخشی از مهندسان در آنجا حضورداشته باشند.

یزدانی در ادامه در پاسخ به این سؤال که برخی از شهروندان معتقدند درآمد مهندسان همخوانی با میزان فعالیت آن‌ها ندارد گفت: این موضوع کاملاً ناصحیح و ناثواب است چراکه سهم مهندسان از هزینه ساخت هر مترمربع از بنا که به‌طور متوسط 3 میلیون تومان است تنها 60 تا 70 هزار تومان است در حالی پورسانت مشاوران املاک از همان بنا 20 برابر یا حتی بیشتر است.

وی در ادامه بابیان اینکه جشنواره چهره سال یک حرکت خوب و مردمی است گفت: شهروندان باید عملکرد مسئولان را مورد قضاوت قرار دهند و این قضاوت باید بسیار عادلانه باشد تا اثرات مثبتی در جامعه ایجاد کند.

برچسب ها مهندس ، چهره
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar