۰۹:۴۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - 08 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۱۰
چهره سال در دسته کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «صما»:
:بخش عمران امروز با مشکلات زیادی مواجه است و پیش‌بینی من این است که در سال 99 درصد تخصیص بودجه به بخش عمران بسیار ناچیز خواهد بود و شاهد افت بیشتری خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات امروز ما ناشی از برنامه‌ریزی ضعیف است. در طول مدتی که نماینده مردم بوده‌ام، موضوعاتی از قبیل اینکه چرا درصد تحقق‌پذیری برنامه‌های پنج‌ساله کمتراز 25 است، جزء دغدغه‌های اصلی من در سطح کلان بوده است و سعی کرده‌ام برای واقعی شدن این برنامه‌ها تلاش کنم. موضوع دیگر بودجه‌بندی‌های ماست. بدین معنا که هیچ‌وقت در تحقق آن با مردم صادق نبوده‌ایم. در نهایت هم فرسنگ‌ها با تحقق بودجه فاصله داشته‌ایم.

عبدالکریم حسین زاده گفت:واقعیت این است که ما مسئولان با جامعه گفت‌وگو نمی‌کنیم. انگار با مردم قهر هستیم. مسئولان ما تصور می‌کنند که هر تصمیمی حتی خلاف نظر مردم بگیرند، درست است. جشنواره چهره سال قطعاً راهکاری مؤثر برای ارتباط بیشتر مردم و مسئولان است اما متأسفانه کسی از ما نمی‌پرسد که چرا مردم به شما رای داده‌اند؟! درواقع کسی نمی‌خواهد از برنامه‌های ما که باعث جلب رضایت مردم شده سؤال بپرسد.

وی در ادامه افزود:بنده رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته شهرسازی و معماری کمیسیون عمران مجلس هستم. من فراکسیون حقوق شهروندی را تشکیل دادم چراکه اعتقاد دارم توازنی در شهرها برای توزیع امکانات وجود ندارد.

حسین زاده ادامه داد:نکته دیگری که همواره پیگیری کرده‌ام، «آمایش سرزمین» بوده که متأسفانه اقدام لازم در این خصوص صورت نگرفته است. من در طول مدت مسئولیتم در این خصوص با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مرکز پژوهش‌های مجلس و ... جلساتی داشتم تا این موضوع بسیار مهم محقق شود.

وی گفت:یکی از معضلات در بخش پروژه‌های عمرانی این است که تخصیص بودجه به پروژه‌ها بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی آن‌ها صورت می‌گیرد درحالی‌که این نحوه تخصیص کاملاً غلط است و باید این کار بر اساس نقش ملی، فراملی و منطقه‌ای انجام می‌شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:بخش عمران امروز با مشکلات زیادی مواجه است و پیش‌بینی من این است که در سال 99 درصد تخصیص بودجه به بخش عمران بسیار ناچیز خواهد بود و شاهد افت بیشتری خواهیم بود.

وی در نهایت گفت:همواره مردم پول خود را برای حفظ ارزش یا سودآوری در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند که مسکن هم یکی از همین بخش‌هاست اما امروز مسکن به نقطه‌جوش رسیده و دچار رکود عمیق خواهد شد مگر اینکه بخش عمرانی فعال شود. این موضوع هم در گرو کاهش سایه سنگین تحریم‌هاست. در غیر این صورت مشکلات بخش مسکن در سال 99 هم ادامه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar