۱۰:۰۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - 09 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۱۵
نفر دوم انتخابات چهره سال در دسته اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گوبا «صما»:
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برگزاری جشنواره چهره سال اتفاق مثبتی است که باعث می شود تا مردم و مسئولان به هم نزدیک تر شوند.

. در واقع مردم در راستای حقوق شهروندی خود عملکرد مدیران را مورد مداقه قرار می دهند و مسئولان هم عملکرد خود را در ترازوی شهروندان می سنجند که این اتفاق باعث رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت مسئولان می شود.

شهرام کوسه‌غراوی افزود:بی شک با توجه به تحریم های ناجوانمردانه، مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و در صورتی که پروژه های عمرانی راه بیفتد می تواند در روند تولید اشتغال و بهبود اقتصادی موثر باشد و صنایع دیگر را به تکاپو وادارد. با این وجود بودجه سال ۹۹ انقباضی خواهد بود. هر چند داشتن سالی بهتر یا سخت‌تر به عوامل متعددی بستگی دارد، اما آنچه واضح است بودجه سال ۹۹ مانند سال ۹۸ طرح‌ریزی شده است و تفاوت چندانی ندارد.

وی گفت:نکته ای که لازم می دانم اشاره کنم این است که بودجه سال ۹۹ به‌مراتب برنامه محورتر است و تخصیصات متعددی به استان‌ها داده شده است که تمامی این موارد به عملیاتی‌تر شدن آن کمک می‌کند و روند تصمیم‌گیری استانی را آسان می‌کند. بنابراین، با وجود محدودیت‌های اقتصادی می‌توان انتظار سالی مشابه سال ۹۸ را داشت.

غراوی در ادامه گفت:امروز ما شاهد قوانینی هستیم که به دلیل ضعف های اساسی مرتبا در حال تغییر هستند و این اتفاق حرفه مندان را دچار مشکل می کند. نمونه این امر را در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شاهدیم. امروز صحبت از اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی است و در صورتی که زیر ساخت های آن مهیا شود، من هم با اجرای این قانون موافقم اما واقعیت این است که در شرایط حاضر که زیر ساخت های اجرای آن مهیا نیست، این طرح می تواند باعث رکود و کاهش تولید شود. به طور کلی به نظر نمی رسد طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 99 هم اجرایی شود.

وی در نهایت گفت:یکی از موضوعات مهمی که جامعه را درگیر کرده مشکل مسکن است و قطعا برای رفع این مشکل باید برنامه ای مدون و بلند مدت برای خانه دار کردن مردم بویژه طبقات محروم داشته باشیم اما طرح اقدام ملی مسکن که در سال 99 به مرحله بهره برداری می رسد، می تواند تا حدودی در کاهش قیمت مسکن موثر باشد.

برچسب ها مسکن ، بودجه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar