۰۹:۵۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - 10 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۱۷
در گفت‌و‌گو با «صما»عنوان شد :
شهردار منطقه سه تهران گفت:در بسیاری از کشورها شاهد انتخابات مردمی در موضوعات شهری هستیم و مراجعه به آراء شهروندان و متخصصان می تواند بسیار راهگشا باشد. بر این اساس انتخابات چهره سال کار ارزشمندی است که می تواند مسئولان را در قبال مسئولیتی که دارند پاسخگو کند و از طرفی مسئولان در تعامل با هم به رشد و تکامل برسند.

مصطفی سلیمی افزود: بسیاری از موضوعات شهری ازجمله نما در شهرهای ما مغفول افتاده. ما امروز با پدیده ای اتفاق افتاده مواجه هستیم که خود را به شهر تحمیل کرده است. حتی در بسیاری از مناطق طرح تفصیلی بر اساس اتفاقتی که افتاده طراحی شده است. در واقع بعد از اینکه بسیاری از راه ها، پل ها و ساختمان ها ساخته شد طرح تفصیلی برای انضباط دادن به این وضعیت اجرایی شد. بنابراین بخش نما بسیار مغفول مانده و پرداختن به این موضوع اهمیت ویژه ای دارد. و حق شهروندان است که نسبت به نما حساسیت ویژه ای داشته باشند چرا که نما هویت ماست.

نفر اول چهره سال در دسته شهرداران مناطق 22 گانه تهران گفت:در این میان بخشی از شهر پروژه های شاخص هستند که باید در شهر نقش آفرینی کنند و بنابراین در این پروژه ها باید هویت های معماری و محله ای را مورد توجه قرار دهند که بتوانند معماری ایرانی اسلامی را برای ساختمان های کوچک تر جهت دهی کنند.

وی گفت:معماری خوب یک سرمایه بزرگ یک ملت است و واقعیت این است که روی یک اثر معماری به عنوان یک سرمایه نمی توان قیمت گذاشت. امیدواریم تعامل خوبی سازندگان و معماران و مجریان و همچنین مسئولان در گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه سه داشته باشند و بتوانند بسیاری از اغتشاشات را درحوزه های مختلف در بخش نما و سازه را برطرف کنند.

سلیمی در نهایت گفت:در پایان لازم می دانم به این نکته اشاره کنم که با توجه به اینکه تراکم فروشی و مجوزهایی که به آینده شهر لطمه می زند، در سیستم مدیریت شهری جایی ندارند و از طرفی تعداد پروانه های صادره نسبت به گذشته به شدت کاهش یافته است، در سال 99 اولویت بندی پروژه ها بسیار حیاتی است و هزینه ها به سمت احداث یا تکمیل پروژه های مهم برای رفع نیازهای شهروندان سوق می یابد.

برچسب ها معماری ، ساخت و ساز
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar