۱۱:۰۵ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۴۸
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان گفت: با وجود آن که بارش برف از قبل پیش‌بینی شده بود، اما برخی از دستگاه های خدمت رسان آمادگی مقابله با این موضوع را نداشتند.

با گذشت چند روز از بارش برف سنگین گیلان و به نتیجه رسیدن اقدامات اولیه برای رفع مشکلات ناشی از این حادثه، عبدالرضا قاسمیان لنگرودی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان، به جمع بندی موضوع و تجارب حاصل از آن پرداخت.

در همین رابطه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان گفت: با وجود آن که بارش برف از قبل پیش‌بینی شده بود، اما برخی از دستگاه های خدمت رسان آمادگی مقابله با این موضوع را نداشتند.

به گزارش «صما» عبدالرضا قاسمیان لنگرودی ادامه داد: در این حادثه، بیشترین فشار روی راهداری و شرکت برق و شهرداری ها بود، اما بسیاری از تجهیزات و امکانات آنها مستهلک شده و روزآمد نیستند.

وی افزود: ما می توانستیم در این زمینه حتی از استان‌های مجاور نیز کمک بگیریم؛ لیکن مشکلات انسداد راه ها باعث شد که این کمک ها به موقع به این استان نرسید.

قاسمیان اظهار داشت: یک هماهنگی ساده بین راهداری و پلیس راه می‌توانست موجب شود تا مسافران کمتری به طرف رشت حرکت کنند و در نتیجه راه به این صورت مسدود نشود.

این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه در حادثه برف سنگین استان گیلان، مشکل خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی را نداشتیم.

وی گفت: برف سنگین برای ما این تجربه را به همراه داشت که سربندی های سقف ساختمان هایمان بهتر و مقاوم تر باشد. ایجاد شیب بیشتر برای سقف ها از دیگر نکاتی بود که در حادثه اخیر برق به تجربه آن را احساس کردیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان یادآور شد: در ستاد بحران استان گیلان عضویت داریم. مدیر کل بحران استان از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان است و هماهنگی لازم برقرار می باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar