۱۲:۱۹ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۵۲
شهردار منطقه سه تهران در گفت‌وگو با «صما»:
شهردار منطقه سه تهران گفت: در بخش نماهای شهری با یک پدیده اتفاق افتاده مواجه هستیم که خودش را به ما تحمیل کرده و بر این اساس موضوع نما در شهر مغفول مانده است.

مصطفی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار «صما» ضمن اشاره به این مطلب، افزود: غیر از دو سه‌نقطه شهر حتی طرح تفصیلی بسیاری از مناطق بر اساس اتفاقاتی که از گذشته حادث‌شده و شهر را شکل داده برنامه‌ریزی‌شده است و در ادامه این طرح برای منضبط کردن و قانونمند کردن این مناطق اجراشده است. نما هم جزی از همین ماجراست.

وی بابیان اینکه نما هویت ملی، منطقه‌ای و محلی ماست، ادامه داد: در اجرای پروژه‌های شهری باید موضوع هویت موردتوجه قرار بگیرد. قطعاً احداث بزرگراهی که هویت یک محله را از بین می‌برد، علیرغم آثار مثبتی که دارد مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین باید در تمام طرح‌ها پیوست‌های اجتماعی را موردتوجه قرار دهیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: معماری خوب سرمایه یک ملت است. واقعیت این است که روی یک اثر ارزشمند تاریخی نمی‌توان قیمت گذاشت.

شهردار منطقه سه در ادامه پیامی هم برای گردهمایی سازندگان و معماران منطقه سه داشت و گفت: امیدوارم تعامل خوبی بین معماران، سازندگان و مسئولان مدیریت شهری داشته باشند تا بتوانند اغتشاشات در حوزه سازه و نما را برطرف کنند. امروز حتی در بخش ایمنی شاهدیم که اتفاقات ناخوشایندی در ساختمان‌ها رخ‌داده که باید اصلاح شود. باید مسیر آینده را با شاخصه‌های ملی و منطقه‌ای ترسیم کنیم و در جهت نیل به مقصود حرکت کنیم.برچسب ها شهرداری ، مسکن
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar