۱۷:۵۰ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۵۴
رئیس مرکز مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار :
رضائیان دبیر اجرایی دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند اعلام کرد دومین نمایشگاه شهر هوشمند یازدهم اسفند ماه سال جاری در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود .


به گزارشصمانشست دومین‌نمایشگاه شهر هوشمند با حضور جمعی از خبرنگاران در وزارت کشور برگزار شد.

در این نشست شجاعان رئیس مرکز مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار گفت: امیدواریم با حضور پرشور اصحاب رسانه بتوانیم نمایشگاهی پربارتر برگزار کنیم.

رئیس مرکز توسعه دولت التکرونیک در ادامه گفت: پایه و مبنای دولت هوشمند بیگ دیتا است که‌بخش قابل توجهی از آن از سامانه های مرتبط با شهر هوشمند حاصل می‌گردد؛ اگر این داده ها در تمام بخش ها وجود داشته باشد امکان برنامه ریزی به وجود می آید. البته باید توجه داشت که دولت الکترونیک متفاوت از دولت هوشمند است. آنچه که در بعد حاکمیت‌مواجه هستیم دولت هوشمند است. حاکمیت می تواند براساس واقعیت ها و اطلاعات موجود تصمیمات بهتری را برای شهروندان اتخاذ می کند.
اقای شجاعان با بیان اینکه اگر در حوزه ترافیک داده های کلان را داشته باشیم،

شجاعان گفت: می توان تصمیمات بهتری برای کنترل امر ترافیک و مسائل ناشی از آن گرفت.

وی همچنین اشاره کرد در حوزه سلامت اقدامات موثری صورت گرفته است که می تواند یکی از منابع برای رسیدن به دولت هوشمند باشد، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب زمان زیادی داریم.

وی در ادامه افزود: مسیر هوشمند سازی مسیری بی انتها است روز به روز فناوری ها و تکنولوژی جهانی تغییر می کند و این تغییر تکنولوژی به کمک بشر برای ارتقای سطح زندگی و افزایش سطح رفاه آنها می آید.

شجاعان با اظهار اینکه در نمایشگاه شهر هوشمند سیستمهای کنترلی، سیستم های سوختی، مترو، پایانه ها، سلول های هیدروژن، گردشگری الکترونیک سرفصل های حمل و نقل هوشمند است، گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات وجود دارد و از آنجایی که آلودگی یکی از بزرگترین معضل زندگی ماست باید با استفاده از فناوری های جدید به سمت تجهیز خودروهای گازسوز با کیفیت حرکت کنیم. امروز در دنیا تکنولوژی هایی ابداع شده که می توانند خودروهای گازسوز با کیفیت تری از بنزین سوزها تولید کنند و بایستی ما از این ظرفیت به سبب داشتن ذخایز عظیم گازی بهره گیریم.

غلامرضا رضائیان دبیر اجرایی نمایشگاه‌حمل و نقل و شهر هوشمند نیز در این نشست با اشاره به اینکه این نمایشگاه قبلا قرار بود دی ماه برگزار شود که با شهادت سردار سلیمانی به دستور مقامات به ۱۱ تا ۱۳ اسفند منتقل شده است، اظهار کرد؛ در این نمایشگاه برای نخستین بار ۱۱ شهرداری از استان های مختلف و شهرستان های تهران حضور دارند. همچنین ۲۱۲ شرکت صنعتی، ۱۱۰ شرکت دانش بنیان و ۱۲۰ استارت آپ اجرا خواهد شد. وی همچنین در پایان گفت که در آماده سازی این نمایشگاه بیشترین همکاری را شواری عالی استان، معاونت عمرانی وزارت کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارند.


برچسب ها شرکت ، همایش
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar