۱۳:۰۸ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 19 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۶۶
شهردار کاشان در گفت و گو با «صما»:
شهردار کاشان با اشاره به وجود دو چالش مهم و جدی در مدیریت شهری گفت: چالش اول الزام مدیران شهری به اجرای طرح های مصوب شهری بدون مبانی تحقق پذیری است.

سعید ابریشمی راد در گفت و گو با «صما» افزود: چالش دوم، عدم پیش بینی مکانیزم های درآمدی پایدار و متناسب جهت تدوین و اجرای برنامه های راهبردی در توسعه پایدار شهر محسوب می شود.

توسعه شهری در گرو جذب صاحبان سرمایه قدرتمند است/ تشریح دو چالش جدی در مدیریت شهری

شهردار کاشان ادامه داد: اگر ما شهر را به عنوان یک موجود زنده باور داشته باشیم و بپذیریم که هر شهری بسته به موقعیت خود مانند انسان ها که متفاوت هستند با شهرهای دیگر تفاوت دارند، می پذیریم که مدیریت شهری یک مدیریت اقتضایی است: بنابراین تا این باور در ما شکل نگیرد، نمی توانیم به سمتی برویم که یک تحول بنیادین را در حوزه مدیریت شهری و برنامه ریزی شهری ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: متولیان امر، نهادهای حاکمیتی و قانون گذاران باید به صورت جدی نسبت به تحول و تغییر در ساختار و قوانین موضوعه شهرداری اقدام کنند تا زمینه‌ای برای حضور فعال و مشارکت جدی صاحبان سرمایه در موفقیت استراتژی های توسعه شهری فراهم شود.

ابریشمی راد در ادامه تصریح کرد: درواقع نمی شود به شکل و شیوه قبل به مدیریت شهری و مقوله توسعه نگاه کرد و جز با الگو قراردادن و جذب صاحبان سرمایه موفق و قدرتمند، نمی توان به توسعه شهری دست یافت.

شهردار کاشان با بیان اینکه قطعا به جز این مسیر راه دیگری وجود نخواهد داشت، افزود: باید مشارکت جدی صاحبان سرمایه در موفقیت استراتژی های توسعه شهری زمینه ساز شود و جز این راهی نیست.

ابریشمی راد ادامه داد: با توجه به چالش هایی مثل ضعف درآمدی، ضعف قوانین و مشکلات ساختاری که در مدیریت شهری وجود دارد، فقط یک موضوع می تواند تعریف مدیریت شهری را به درستی بیان کند و توسعه شهری را رقم بزند.

وی درخصوص این موضوع توضیح داد: مدیریت شهری تجلی اراده مردم و مشارکت موثر و مسئولانه آنها در حوزه مدیریت شهری است.

چهره سال 98 در دسته «شهرداران شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت» خاطرنشان کرد: نکته طلایی اعتقاد داشتن به سرمایه های اجتماعی یعنی صاحبان اصلی شهر است که همانا شهروندان هستند. از این طریق می توان به کمک شهروندان و با تکیه بر مدیریت مشارکتی، قطار توسعه را به حرکت درآورد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar