۱۴:۳۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 19 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۶۸
گزارش «صما» از کارگاه و نمایشگاه نمای منطقه 18 تهران:
کارگاه و نمایشگاه شهرداری منطقه 18 در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور جمعی از طراحان و سازندگان برگزار شد.
به گزارش «صما»، سید محمد فیاض، شهردار منطقه 18 با حضور در این مراسم اظهار داشت: از دیرباز معماران ایرانی بر اهمیت نما تاکید کرده اند و این موضوع را می توان در آثار فاخر معماری کشور مشاهده کرد.
وی افزود: بر خلاف بخش های داخلی که ملک خصوصی افراد به شمار می رود. نما حق شهروندان است و باید از معاونت معماری و شهرسازی به خاطر اقدامات مثبتی که در خصوص ارتقای نماهای شهری انجام داده، تشکر کنیم.
شهردار منطقه 18 خاطر نشان کرد: امیدوارم در ادامه بتوانیم با توجه به فرهنگ ایرانی – اسلامی نماهای شهری را ساماندهی کنیم و در محلات نماها را به سمت یکسان سازی سوق دهیم.
در ادامه این مراسم مهدی صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران نیز اظهار داشت: کمپین نما با هدف دانش افزایی و هم افزایی ذی نفعان شکل گرفت و امیدوارم در ادامه با همدلی کارها را به نحو احسن پیش ببریم.
وی با بیان اینکه منطقه 18، هجدهمین منطقه ای است که کمپین نما را برگزار می کند، افزود: شکل گیری کمیته های نما باعث شد تا طراحان دارای صلاحیت وارد عرصه شوند و لازم است عملکرد آنها به گونه ای باشد که سازندگان حتی در صورت نبود کمیته نما سراغ طرح های با هویت بروند.
تقدیر از طراحان و سازندگان و اعطای گواهی
در ادامه این مراسم تعدادی از طراحان و سازندگان برتر منطقه 18 با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد و به شرکت کنندگان گواهی شرکت در کارگاه تخصصی نما اهدا شد.
برگزاری کارگاه های تخصصی
لازم به ذکر است این مراسم میزبان کارگاه های تخصصی با عناوین آسیب شناسی نماهای شهر تهران توسط دکتر علی علایی - اجرای نمای آجر توسط دکتر حمید جعفریان و تشریح راهنما و موازین طراحی نما توسط مهندس محمد مهدی عابدی بود.
بازدید از نمایشگاه نما
همچنین فیاض، شهردار منطقه 18 تهران به همراه مهدی صالحی، مدیر کل معماری و ساختمان از نمایشگاه جانبی این مراسم بازدید کردند و و از نزدیک در جریان نحوه فعالیت ها و چالش های شرکت های تولید کننده قرار گرفتند.


برچسب ها مسکن ، شهرسازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar