۱۲:۳۴ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 23 February 2020
کد خبر: ۵۴۴۸۱
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
محمد حسین قربانی گفت: با وجود هشدارهای پزشکی برای لغو پرواز به چین، برخی ایرلاین‌ها اعلام کردند که فعالیت‌های ما خصوصی بوده و هیچ ارتباطی به حاکمیت و دولت ندارد که دولت برای ما تصمیم‌گیری کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت درباره خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پرواز به کشور چین به ایرلاین ‌هشدار داده بود، گفت: اما با وجود این هشدارهای پزشکی، ایرلاین‌ها فعالیت‌ خود را خصوصی دانسته و عنوان کردند نباید به خاطر تصمیمات دولتی متضرر شوند.

محمد حسین قربانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: متأسفانه این ویروس از طریق ارتباط و پرواز به چین و آسیای شرقی به کشورمان منتقل شده است و همچنین رعایت نکردن مسائل بهداشتی در مبادی ورود به کشور از جمله فرودگاه‌ها وارد کشور شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم تأکید کرد: متأسفانه پس از اعلام هشدارهای پزشکی برای لغو پرواز به چین، برخی ایرلاین‌ها اعلام کردند که فعالیت‌های ما خصوصی بوده و هیچ ارتباطی به حاکمیت و دولت ندارد که دولت برای ما تصمیم‌گیری کند.

وی با یادآوری آماده باش دستگاه‌های امدادی کشور و بیمارستان‌های کشور برای مقابله با این ویروس خطرناک، اظهار کرد: اما نبود امکانات و تجهیزات مناسب امروز یکی از مشکلات اساسی است که با آن مواجه هستیم.

نباید درخصوص جان و سلامت مردم مصلحت اندیشی کرد

وی همچنین با انتقاد از اطلاع رسانی دیرهنگام در خصوص شیوع کرونا در کشورمان، افزود: در زمینه جان و سلامت مردم به هیچ عنوان نباید مصلحت اندیشی کرد و باید صادقانه و شفاف در خصوص این مسئله با مردم صحبت کرد.

لغو مسابقات ورزشی در حضور تماشاگران اقدام مثبتی است

قربانی با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی خود مراقبتی و عدم حضور غیر ضروری در اماکن عمومی بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: لغو مسابقات ورزشی در استادیوم‌ها در حضور تماشاگران تصمیم خوبی بود که از سوی دستگاه‌های مسئول برای کنترل ویروس کرونا اتخاذ شد و این تصمیم در سایر حوزه‌های فرهنگی نیز باید تسری یابد.

عادی سازی وجود کرونا در کشور از سوی برخی رسانه‌ها و مسئولان تعجب برانگیز است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عادی سازی موضوع ویروس کرونا از سوی برخی مسئولان و رسانه‌های جای تعجب و سئوال دارد، تأکید کرد: امروز باید به جای عادی‌سازی مسئله شیوع بیماری کرونا، مردم را نسبت به آن حساس کرد تا آگاهی‌های لازم برای مواجهه با آن را داشته باشند و شفاف بودن با مردم موجب کاهش هزینه‌های جانی و مالی در کشور نیز خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar