۱۳:۴۸ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - 03 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۳۳
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در گفت و‌ گو با «صما»:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با اشاره به اولویت های این سازمان در سال جدید گفت: اولویت های سازمان نظام مهندسی در سال ۹۹در دو بخش قابل پیگیری است.
غلامحسین عسکری در گفت و‌ گو با «صما» با بیان این مطلب تصریح کرد: یک بخش از این اقدامات مربوط به سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها است که به هرجهت این سازمان ها باید فکری برای ارایه خدمات مهندسی و همچنین شرح خدمات بکنند.
وی با تاکید بر اینکه اشتغال زایی برای مهندسان از مهمترین بحث ها در سازمان های نظام مهندسی ساختمان است، افزود: در عین حال سازمان ها باید بخش هایی از قانون از جمله بحث مجریان ذی صلاح و شناسنامه فنی و ملکی ساختمان را راه اندازی و اجرایی کنند تا تعداد بیشتری از مهندسان در این بخش ها مشغول به کار شوند.
عسکری در ادامه با اشاره به بخش دوم اولویت های نظام مهندسی در سال آینده گفت: در بخش شورای مرکزی نظام مهندسی نیز که به عنوان نهاد سیاست گذاری کلان مطرح است، اولین موضوع این است که باید شان و جایگاه شورای مرکزی را در نهادهای دولتی ارتقا دهند تا نظام مهندسی اثرگذاری بیشتری در تصمیم گیری ها داشته باشد.
رییس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان ادامه داد: شورای مرکزی باید در کمیسیون ها و ‌گروه ها و جاهایی که مراجع تصمیم گیری حضور دارند، باید بتواند با حق رای شرکت کند تا بتواند اثرگذار باشد.
عسکری افزود: از این طریق شورای مرکزی‌باید برای اصلاح بخشی از قانون، آیین نامه ها، شیوه نامه ها و دستورالعمل هایی که صادر شده است، برنامه ریزی کند.
وی در پاسخ به اینکه کدام شیوه نامه ها و آیین نامه ها نیاز به اصلاح دارد، گفت: یکسری از شیوه نامه ها و دستورالعمل ها نیاز به اصلاح دارند. ازجمله اینکه خود مبحث دوم یک پیوستی به نام شیوه نامه های پیوست مبحث 2 دارد که در حال حاضر باید در آن دخل و تصرفاتی شود.
عسکری با بیان اینکه این پیوست در سال ۸۲ تدوین و ابلاغ شده است گفت: هم اکنون باید اصلاحاتی در این مبحث انجام شود.
وی ادامه داد: همچنین دستورالعمل هایی برای نحوه نظارت و نیز راجع به آزمایشگاه ها و راجع به کارشناسان ماده ۲۷ و سایر دستورالعمل ها و آیین نامه ها وجود دارد که باید در آنها بازنگری شود.
انتهای پیام/
کد خبر: ۰۲۲۴
برچسب ها نظام مهندسی ، مهندس
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar