۱۰:۰۱ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - 04 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۳۵
در پی ممنوعیت پروازهای ایران به بسیاری از کشورها در پی شیوع ویروس کرونا در کشور تقریباً تمام کشورها اقدام به ممنوعیت پروازهای ورودی از ایران به کشورشان کردند که در راستای آن شاهد سرگردانی بسیاری از مسافران ایرانی در فرودگاه‌ها به‌ویژه دبی و ترکیه بودیم.
پس از چند روز تلاش و پیگیری‌های به عمل آمده چند ایرلاین داخلی توانستند مجوز تعداد محدودی پرواز به ترکیه و دبی را برای بازگرداندن مسافران ایرانی به کشور بگیرند.

بر اساس اخباری که به دست آمده اکنون تعداد زیادی از مسافران در ترکیه و دبی منتظر بازگشت به ایران هستند اما شدیداً با قیمت بالای بلیت روبه‌رو شده‌اند.

برای مثال امروز (چهارشنبه 14 اسفندماه) قیمت بلیت پرواز استانبول-تهران که توسط شرکت هواپیمایی قشم ایر در ساعت 18:15 دقیقه قرار است انجام بگیرد 2 میلیون 790 هزار تومان است.

این شرکت هواپیمایی مجدداً درهمین ساعت یک پرواز دیگر از استانبول به تهران خواهد داشت که قیمت بلیت آن 2 میلیون 820 هزار تومان است.

شرکت هواپیمایی ایران ایر، روز گذشته (13 اسفندماه) دو پرواز از استانبول به تهران داشت که با قیمت 2 میلیون 500 هزار تومان به فروش رسید.

قطرایرویز در همین روز پرواز از استانبول به تهران با توقف در دوحه داشت که قیمت بلیت آن بالای 7 میلیون 200 هزار تومان بود.

چند ایرلاین نیز در مسیر دبی به تهران با توقف در روسیه دارند که قیمت بلیت این پروازها بالای 12 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در حال حاضر تقاضای بسیار زیادی برای ورود مسافران از ترکیه به کشور وجود دارد اما بسیاری توانایی تهیه بلیت به این قیمت‌های گزاف را ندارند و همچنان در فرودگاه سرگردان هستند؛ از سوی دیگر با مجوزهایی که برای برقراری پروازهای محدود به ترکیه و دبی داده شده ایرلاین ها ناچار هستند که یک سرخالی پرواز کنند که این مسئله باعث شده هزینه زیان خود را روی بلیت پروازهای برگشت در نظر بگیرند که این مسئله در نهایت مسافران را متضرر کرده است.

یکم 1

دوم 2

سوم 3

چهارم

پنجم

برچسب ها راه ، حمل و تقل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar