۱۳:۲۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - 12 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۵۸
کارشناس شرکت بهینه‌ سازی مصرف سوخت در گفت و گو با «صما»:
کارشناس شرکت بهینه‌ سازی مصرف سوخت با بیان اینکه احداث ساختمان های پایدار و سبز باید مورد توجه جدی از سوی سازندگان و مسئولان ذیربط قرار گیرد، بیان کرد: در مرحله بعدی فرهنگ سازی در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

کارشناس بخش ساختمان شرکت بهینه ‌سازی مصرف سوخت کشور گفت: رفتار بهره برداران ساختمان ها از نظر میزان مصرف سوخت در خانه ها، تاثیر حداقلی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

سید ایمان طباطبایی در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب تصریح کرد: از آنجایی که میزان مصرف سوخت در ساختمان ها به جسم ساختمان ها مربوط است، بنابراین هدف گذاری دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز باید بیشتر بر احداث ساختمان هایی متمرکز باشد که در آنها الزامات بهینه سازی مصرف انرژی اجرایی و رعایت شده باشد.

مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست

وی در ادامه تشریح کرد: درواقع هر چقدر دستورالعمل و بخشنامه صادر شود که مردم باید انرژی کمتری مصرف کنند و بهره برداران ملزم به کاهش مصرف انرژی در ساختمان خود شوند، اما به دلیل اینکه مصرف انرژی به تامین آسایش ساکنان برمی گردد، این دستورالعمل ها نمی توانند اثربخش باشند.

طباطبایی اظهار داشت: به بیان دیگر بهره برداران باید امکان تامین گرمایش و سرمایش مورد نیاز برای ساختمان خود را داشته باشند و اگر ساختمان از نظر مصرف انرژی به صورت بهینه ساخته نشده باشند، هرچقدر هم که این افراد برای کاهش مصرف انرژی تلاش و اصول آن را رعایت کنند، تاثیری ندارد و به هر حال محیط ساختمان باید به دمای آسایش برای ساکنان برسد.

لزوم رعایت الزامات مصرف بهینه انرژی

کارشناس بخش ساختمان شرکت بهینه‌ سازی مصرف سوخت در ادامه سخنان خود تاکید کرد: بنابراین راهکارهایی که در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی داده می شود، باید معطوف باشد به اینکه بناها و ساختمان هایی احداث شود که در آنها رعایت مصرف بهینه انرژی مورد توجه قرار گرفته باشد.

وی با بیان اینکه احداث ساختمان های پایدار و سبز باید مورد توجه جدی از سوی سازندگان و مسئولان ذیربط قرار گیرد، بیان کرد: در مرحله بعدی فرهنگ سازی در این مسیر از اهمیت زیادی برخوردار است.

مصرف برق ارتباط مستقیم با میزان مصرف افراد دارد

طباطبایی همچنین با اشاره به راهکارهای کاهش مصرف برق در ساختمان ها گفت: برخلاف مصرف سوخت، میزان مصرف برق ارتباط مستقیم با میزان مصرف افراد دارد و اگر مردم برق را به طور بهینه استفاده کنند، مصرف آن در سطح قابل توجهی کاهش می یابد.

کارشناس بخش ساختمان شرکت بهینه ‌سازی مصرف سوخت کشور در پایان خاطر نشان کرد: میزان مصرف برق در ساختمان ها با نحوه کاربری و نحوه رفتار مالکان و افراد ارتباط مستقیم دارد که چگونه و با چه نوع کالاهایی از انرژی برق استفاده کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar