۱۵:۵۵ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - 16 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۷۸
در شورای شهر تصویب شد؛
برای پرونده های شهرسازی که تمامی اسناد و مدارک صدور پروانه ساختمانی را ارائه کردند و صرفاً در انتظار تاییدیه نمای ساختمان هستند، با اخذ تعهدات قانونی پروانه ساختمانی صادر می‌شود.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران گفت: با تصویب طرح «اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین ( ذی نفعین) پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان، به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا»، برای پرونده های شهرسازی که تمامی اسناد و مدارک صدور پروانه ساختمانی را ارائه کردند و صرفاً در انتظار تاییدیه نمای ساختمان هستند، با اخذ تعهدات قانونی پروانه ساختمانی صادر می‌شود.

به گزارش صما، علی اعطا در تشریح جزییات طرح «اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین (ذی نفعین) پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا» گفت: در 23 دی ماه سال ٩٧ مصوبه ای تحت عنوان طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران در شورای شهر به تصویب رسید.

وی گفت: به موجب این مصوبه در ٢٢ منطقه و معاونت شهرسازی و معماری، ٢٣ کمیته نما تشکیل شده که تصویب طرح نمای ساختمان‌ها به عنوان بخشی از فرایند صدور پروانه بر عهده این کمیته ها است.

وی تصریح کرد: طبق تبصره ۶ ماده ۴ مصوبه سال ٩٧ درج نمای تایید شده در پروانه عملیات ساختمانی الزامی و صدور پروانه ساختمان بدون درج نمای تایید شده در آن ممنوع است.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه در این شرایط اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا جلسات کمیته‌های نما تشکیل نمی شود، اضافه کرد: اگرچه شهرداری الگویی را برای تشکیل جلسات کمیته‌ها به صورت مجازی در نظر گرفت؛ اما عملا امکان پذیر نشد و در حال حاضر در مناطق با تعداد قابل توجهی از پرونده ها مواجه هستیم که این ها تمامی فرآیندهای لازم را طی کرده‌اند و صرفا به دلیل اینکه جلسات کمیته های نما تشکیل نمی شود امکان گرفتن پروانه برای آنها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امکان این وجود نداشت که بر خلاف مصوبه پیشین خود به شهرداری اجازه دهیم به صورت تعهدی عمل کنند، اضافه کرد: با تصویب طرح دو فوریتی«اعطای مجوز به شهرداری تهران برای اخذ تعهد از مالکین( ذی نفعین) پروژه های ساختمانی برای ارایه تاییدیه نمای ساختمان به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری متقاضیان حوزه شهرسازی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا» برای دو ماه به صورت تعهدی این امر به تعویق می افتد.

نهایتا پس از بحث و بررسی در صحن شورای شهر تهران دو فوریت طرح و کلیات آن با حداکثر آرای موافق به تصویب رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar