۱۶:۵۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - 17 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۸۰
یک کارشناس مسکن در گفت و گو با «صما» تاکید کرد:
یک کارشناس مسکن گفت: باید مسئولان باید پاسخ دهند که چرا وقتی جمعیت شهری مثل تهران از 14 میلیون نفر فراتر رفته است، ما باید همچنان مجبور به ساخت و تولید مسکن در این شهر باشیم.

یک کارشناس مسکن با انتقاد از نبود نگاه کلان و کوته نگری به بخش مسکن در بین دستگاه های ذیربط گفت: باید مسئولان باید پاسخ دهند که چرا وقتی جمعیت شهری مثل تهران از 14 میلیون نفر فراتر رفته است، ما باید همچنان مجبور به ساخت و تولید مسکن در این شهر باشیم.

علیرضا سرحدی در گفت و گو با «صما» ادامه داد: این در حالی است که معضلات متعددی ازجمله زلزله، تحمیل بار اضافی به شهر، کمبود زمین و... در کلان شهر تهران وجود دارد.

وی تاکید کرد: از طرف دیگر، در حالی گفته می شود با کمبود مسکن در پایتخت مواجهیم که از طرف دیگر چند صد هزار واحد مسکونی خالی در این شهر وجود دارد و در عین حال متقاضیان مسکن نیز توان خرید این خانه های خالی را ندارند.

این کارشناس مسکن تاکید کرد: درواقع خانه های خالی به تعداد متقاضیان مسکن وجود دارد، اما افراد توانایی خرید این خانه ها را ندارند و مسئولان باید این مشکل را حل کنند.

دولت موظف به تامین مسکن جمعیت مهاجر به کلانشهرها نیست

سرحدی در ادامه با بیان اینکه ما اصلا کمبود مسکن در پایتخت نداریم، یادآور شد: طی چند ده سال اخیر با افزایش بی رویه جمعیت در تهران روبه رو بوده ایم که دولت باید فکری برای کنترل این وضعیت کند. چون قرار نیست جمعیت به صورت بی رویه در شهرها سرازیر شود که درنهایت دولت هم موظف باشد برای آنها مسکن تامین کند.

این کارشناس بازار مسکن با تاکید بر اینکه باید پاسخی برای این مسائل پیدا کنیم گفت: این به معنای آن نیست که به دنبال یکسری راه حل های دم دستی برای بهبود وضعیت بازار مسکن بگردیم که قبلا چندین بار تجربه شده و عملا نتیجه بخش نبوده است.

وی در همین حال با انتقاد از طرح ها و برنامه های دولت در بخش مسکن گفت: بر همین اساس برنامه های کوتاه مدت و موقتی که در بخش مسکن از سوی مسئولان ارائه می شود، راه حل های مناسبی برای حل مشکل مسکن نیست.

سرحدی با انتقاد از اینکه مسئولان در بخش مسکن مسائل را به صورت خرد می بینند، گفت: متاسفانه ما شاهدیم هر مسئولی که روی کار می آید، طرح های متفاوتی را در بخش مسکن ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه باید با دید کلان به مسائل بخش مسکن نگاه شود، افزود: این مسائل کلان در حد یک وزارتخانه خاص نیست و درمان کلی برای مداوای این بخش نیاز است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar