۱۳:۴۱ - ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - 20 March 2020
کد خبر: ۵۴۵۹۳
سازمان هواشناسی در اخطاریه از تشدید فعالیت سامانه بارشی طی فردا تا ۴ فروردین ۹۹ و بارش شدید باران در اکثر مناطق کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی در اخطاریه از تشدید فعالیت سامانه بارشی طی فردا تا ۴ فروردین ۹۹ و بارش شدید باران در اکثر مناطق کشور خبر داد.

اخطاریه سازمان هواشناسی به شرح زیر است: با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی از فردا ۲ فروردین ماه بارش شدید باران، گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف گزارش شده است.

همچنین در روز شنبه، بارش باران و رعدوبرق در آذربایجان غربی، کردستان، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه، غرب همدان، غرب چهارمحال و بختیاری، ایلام، غرب لرستان، شمال خوزستان، جنوب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، جنوب کرمان (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر) پیش‌بینی شده است.

در این روز بازش برف آذربایجان غربی، شرق آذربایجان شرقی، زنجان و کردستان و ارتفاعات لرستان (حداکثر ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر) اردبیل، شمال همدان، ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و مازندران (حداکثر ۵ تا ۲۰ سانتی‌متر) پیش‌‌بینی شده است.

در روز یکشنبه ۹۹/۱/۳ بارش باران همراه با رعدوبرق برای اصفهان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، غرب هرمزگان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری (حداکثر ۴۰ تا ۶۰ میلی‌متر). گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، سمنان، خراسان جنوبی، مرکزی، شرق لرستان، قم، شمال فارس، شرق هرمزگان، شمال کهگیلویه و بویر احمد، (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر) پیش‌بینی می‌‌شود. همچنین در این روز بارش برف برای جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، زنجان، شرق لرستان، شمال کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال فارس و ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین، سمنان (حداکثر ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر) پیش‌بینی شده است.

روز دوشنبه ۹۹/۱/۴ بارش باران و رعد برق در خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران، گلستان (حداکثر ۴۰ تا ۷۰ میلی‌متر) جنوب سیستان و بلوچستان، یزد و شرق سمنان (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر) خواهیم داشت و در این روز در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات در استان‌های سمنان و مازندران (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر) بارش برف پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد، احتمال وقوع صاعقه طی دو روز آینده وجود دارد.

سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بر احتیاط در تردد جاده‌ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری تاکید کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar