۱۹:۵۶ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - 23 March 2020
کد خبر: ۵۴۶۰۲
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر حضور شهروندان در خانه به دلیل تداوم بیماری کرونا(کووید-۱۹) و مقابله با آن گفت: این نهاد در نظر دارد با اجرا و پخش کنسرت آنلاین و ورزش در خانه شرایطی را برای ماندن مردم در خانه بیش از پیش فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در دومین نشست شورای مدیران این معاونت اظهارداشت: نقش رسانه‌ها در ماندن مردم در خانه و به تبع آن کاهش احتمال شیوع بیماری کرونا در پایتخت بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: ممکن است شهروندان به دلیل ماندن روزهای پی در پی در خانه‌ و رعایت شرایط قرنطینه خانگی خسته شده و بخواهند فضای محفوظ از بیماری خانه‌ها را ترک کنند، از همین رو در نظر داریم با برنامه‌ریزی‌های مدون شرایط ماندن مردم در خانه را آسان‌تر کنیم.

جوادی یگانه افزود: تجربه ما در برگزاری اولین کنسرت آنلاین در برج میلاد توسط روزبه نعمت‌اللهی بسیار خوب بود و مورد استقبال عموم قرار گرفت، از همین رو در نظر داریم با تکرار کنسرت‌های آنلاین فرصت مناسبی برای حفظ شرایط ایمن خانواده‌ها فراهم کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران بیان کرد: سازمان ورزش نیز نیز در نظر دارد با توجه به شرایط کنونی جامعه با برگزاری و پخش مجازی ورزش همگانی مردم را به حفظ سلامت خود ترغیب کرده و مجموعه برنامه‌های ورزش در خانه را توسط رسانه‌ها نشر و گسترش دهد.

همچنین معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مقرر کرده گروه‌هایی از مربیان ورزش در شهرک‌ها و محلات سطح شهر مستقر شده تا انجام حرکات ورزشی با موسیقی برای مردم پخش و لحظات خوشی برای شهروندان رقم زده شود.

در ادامه این جلسه با حضور سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ضمن استقبال از طرح‌های مطرح شده ابعاد امنیتی و نظامی طرح‌ها را مورد بررسی قرار داد و افزود: تلاش ما این است که برنامه‌ها به گونه‌ای برگزار شود که حول آن تجمعی که باعث به خطر افتادن سلامتی شهروندان شود، صورت نگیرد.

براساس این گزارش، مجموعه برنامه‌های معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با عنوان «نوروزخانه» شامل پادکست و مسابقه شهربازی است که به صورت زنده هر روز ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود مورد استقبال فراوان مخاطبان قرار گرفته است.

این معاونت با محوریت پویش نوروزخانه برنامه‌های گسترده‌ای را در فضای مجازی و رسانه ملی با رویکرد در خانه بمانیم و برای گروه‌ها و بخش‌های مختلف تدارک دیده است.

در دومین نشست شورای مدیران معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی، امید محدث معاون رسانه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و مدیران ستادی امور اجتماعی حضور داشتند.

ضرورت تداوم نظرسنجی‌های مردمی برای نیازسنجی‌های پایتخت

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران طی تماس تلفنی با مدیران ستادی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در سومین نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی این معاونت بر لزوم ادامه روند نظرسنجی‌ها از شهروندان در شرایط قرنطینه تاکید کرد.

محمدجواد حق‌شناس ضمن تشکر از مدیران در همکاری با صدا و سیما و شبکه تهران در برنامه‌ریزی برای پخش برنامه‌ها و مسابقات سرگرم‌کننده در شرایط قرنطینه عنوان کرد: در این شرایط که تاکید بر در خانه ماندن مردم داریم نباید از ظرفیت شبکه سلامت در حوزه اجتماعی غافل شویم.

وی گفت: سرای محلات به دلیل داشتن نزدیک‌ترین سطح ارتباط با شهروندان فرصت مناسبی در جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌های حوزه اجتماعی و فرهنگی هستند.

حق‌شناس، بحران بیماری کرونا را صرفا بحران پزشکی ندانست و تاکید کرد: بحرانی که امروز متوجه کشور و همه جهان شده است تاثیرات بسیاری در ابعاد مختلف از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... است که مردم به دلیل فشارهای موجود متوجه آن نیستند و بخش گسترده‌ای از این بحران‌ها پس از پایان یافتن این ویروس نمایان می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم مستندسازی تمامی برنامه‌ها و وقایع حوزه اجتماعی بر ادامه روند نظرسنجی‌های معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برای نمایان شدن مسیر حوزه اجتماعی براساس نیاز مردم در شرایط کنونی جامعه تاکید کرد.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن کشور را درگیر کرده بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، یکهزار و ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸هزار و ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar