۱۸:۳۲ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 03 April 2020
کد خبر: ۵۴۶۱۰
پس از ۱۵ سال محقق شد:
مدیرعامل راه آهن گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، پس از ۱۵ سال حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار به مقاصد مختلف فراهم شد.

سعید رسولی اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده توسط راه آهن و همكاري ارزشمند سازمان بنادر و دريانوردي، گمرك، شركت بازرگاني دولتي و شركتهاي حمل و نقل ريلي، از امروز تخلیه محموله اولین کشتی به نام (Summit Succes ) به قطار به صورت مستقيم، در بندر شهید رجایی آغاز شد.

وی با بیان اینکه وزن محموله این کشتی 70 هزار تن است افزود: این محموله به سیلوهای شهرهای کرمان، یزد، اصفهان، تهران و مشهد حمل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی؛ حفظ کیفیت غله به دليل حذف تخليه و بارگيري مكرر و توقف در انبار، کوتاه شدن زمان حمل این كالاي استراتژیک و کاهش تلفات و سوانح جاده ای را از جمله مهمترین مزایای روش حمل مستقیم غلات برشمرد.

وی ادامه داد: صرفه جویی در مصرف سوخت، کمک به حفظ محیط زیست، ارتقاء بهره وری شبكه و ناوگان راه آهن كشور و عمليات بندري و به طور کلی افزايش سهم حمل ريلي كشور، از دیگر مزیت های حمل مستقیم محمولات از کشتی به قطار است.

یادآور می شود در گذشته محموله کشتی ها بوسيله كاميون به محوطه های داخل بندر حمل و تخلیه می شد و پس از صرف زمان قابل توجه ای جهت انجام تشریفات گمرکی و بندری و انبار، بخشي از آن کالا مجدداً توسط قطار بارگيري و به سمت مقاصد حمل مي شد.

 در شیوه جدید، با حضور مسؤلين بندر و گمرک و ساير دستگاههاي ذيربط، محموله به صورت مستقیم از كشتي به داخل واگن بارگیری و به سرعت از بندر به سمت مقاصد مختلف، از طريق شبكه گسترده ریلی حمل می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar