۱۱:۰۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 06 May 2020
کد خبر: ۵۴۶۷۸
شورای شهر مشهد به شهرداری مشهد اجازه داده است از ابتدای سال 99 عوارض پروانه و پایانکارهای ساختمانی را براساس نسخه بروزرسانی شده محاسبه و اعمال کند.
بر اساس اظهارات کارشناسان، این لایحه نرخ عوارض پروانه ساختمان را در این شهرافزایش می دهد و این امر منجر به افزایش هزینه ساخت و ساز می‌شود

کارگروه جمعیت سازندگان مناطق مشهد از مخالفان این مصوبه هستند، کاهش ساخت و ساز، کاهش سود سازندگان در پروژه ها و عدم تحمل افزایش مجدد نرخ عوارض نیز از جمله دلایل مخالفان این مصوبه است.

افزایش عوارض ساختمانی همزمان با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، قطعا منجر به رکود بیشتر در حوزه صنعت ساختمان خواهد شد، مردم از صاحب خانه شدن روز به روز دورتر می‌شوند و آسیب‌های اجتماعی افزایش خواهد یافت.

به نظر می‌رسد مسئولان شهری مشهد قصد دارند با افزایش عوارض ساختمانی هزینه های شهر را تامین کنند، در صورتیکه باید نسبت به درآمدهای پایدار برنامه‌ریزی کنند. مشهد باید شهری با دیدگاه ملی باشد زیرا شهری مانند آن نیست که سالانه بیش از 25 میلیون نفر زائر به آن سفر می‌کنند، بسیاری از هزینه‌هایی که شهر متحمل می‌شود، به علت حضور زائران است که شهروندان مشهدی‌ پرداخت می‌کنند.

کارگروه جمعیت سازندگان مناطق مشهد در نامه های اعتراض خود را در این زمینه بیان کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar