۱۵:۰۷ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 06 May 2020
کد خبر: ۵۴۶۸۲
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: گروه‌های پرخطر از حضور در سطح شهر اجتناب کنند؛ چرا که تغییری در شرایط بوجود نیامده و شهر تهران به عنوان شهری آلوده تلقی می‌شود و بسیاری از سطوح به ویروس کووید ۱۹ آلوده است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی افزود: در مناطقی که ترددها و تراکم جمعیت بیشتر است، افراد مستعد که در گروه‌های پرخطر ابتلا به این ویروس قرار دارند، در معرض خطر بیشتری هستند و باید بیشتر از سایرین توصیه‌ها را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: برای کاهش اپیدمی کرونا ضرورت دارد، تمامی افراد در ساعت های شلوغ و پرتردد امکان حضور خود را در سطح شهر به حداقل برسانند و اگر چنانچه ناچار به حضور در اماکن عمومی شدند، از تجهیزات حفاظتی به خصوص ماسک استفاده کنند. همچنین به محض ورود به منزل شست و شوی دست ها هرگز فراموش نشود.

زالی تاکید کرد: شست و شوی ساده دست ها به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون می تواند نقش بسیار بسزایی در مبتلا نشدن ه کرونا داشته باشد.

ثبات نسبی ابتلا به کرونا در تهران در ۲۴ ساعت گذشته

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا از ثبات نسبی بیماری کرونا درتهران خبر داد و گفت: در مورد مبتلایان و بیماران ترخیص شده کرونایی تغییر چشمگیری را شاهد نبوده ایم، بنابراین با ثبات نسبتی شرایط، در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران روبرو هستیم.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعته گذشته تعداد بیمارانی که به عنوان مورد جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های شهر تهران بستری شدند، به رقمی بالغ بر ۲۱۲ نفر رسید.

زالی با بیان این که آمار مبتلایان به کرونا، تفاوت قابل توجهی با روزهای گذشته نداشته، افزود: ۶۲ نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستان های تهران با علائم بسیار حاد تنفسی و بالینی تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران خاطرنشان کرد: مجموع افرادی که در تخت های عادی و ویژه بیمارستان های پایتخت بستری شده اند، با کاهش ۲,۲ درصدی مبتلایان به کووید ۱۹ نسبت به روز گذشته تحت درمان هستند.

زالی گفت: در زمینه بیماران ترخیص شده کرونایی نیز تغییر چشمگیری را شاهد نبوده ایم؛ بنابراین با ثبات نسبتی شرایط، در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته در شهر تهران روبرو هستیم.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از افزایش تعداد مراجعان مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی شهر تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: این موضوع خبر خوشی است، چرا که به هر میزان مراجعان به حوزه های بهداشتی افزایش پیدا کند به طور طبیعی از میزان بار مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستانها کاسته خواهد شد.

زالی با اشاره به استمرا و ثبات شهر تهران به لحاظ بار مراجعان و مبتلایان به کرونا تاکید کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی اصناف و به خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی ضرورت دارد.وی افزود: بازار سرمایه به دلیل شرایط و مقررات حاكم بر آن زمینه ای مناسب برای سرمایه­ گذاری مطمئن و موتور محرك طرح­ های انتفاعی بخش حمل و نقل است.

وی در خصوص عناوین پروژه­ های فوق­ الذکر یادآور شد: مطالعات توجیهی فنی و امکانپذیری این پروژه ­ها تهیه شده و قرار است در جلسه ای که ظرف چند روز آینده برگزار می شود مناسب ترین مورد از پروژه­های فوق به عنوان اولین پروژه انتخاب و اقدامات اجرایی مربوط به آن شروع شود و موارد بعدی با استفاده از تجربه این پروژه به سرعت عملیاتی شود. در آینده نزدیک عناوین پروژه ها نیز اعلام خواهد شد.

وی همچنین كارشناسی دقیق، آسیب شناسی بسترهای قانونی موجود و تهیه گزارش­‌های توجیهی را از اهم اقدامات اخیر این وزارتخانه در زمینه جذب سرمایه از طریق بازار سرمایه برای پروژه­ های حوزه راه و شهرسازی برشمرد و خاطر نشان ساخت: با توجه به سایر مقررات و اركان حاكم بر مكانیزم­ های اجرایی بورس، امكان نظارت بر اجرای صحیح پروژه، انجام عملیات پیمانكاری و ساخت در زمان­ های مقرر و تأمین مالی حداكثری پروژه­ ها از دیگر نقاط قوت حضور در این بازار است.

غفاری در پایان در خصوص تأمین مالی بخش مسكن گفت: تأمین مالی زمین­ های آماده احداث سازمان ملی زمین و مسكن و شركت عمران شهرهای جدید، فراهم کردن امكان پس ­انداز تدریجی برای سرمایه­ گذاران با هر مقدار سرمایه گذاری و استفاده از منافع رشد بخش مسكن و ساختمان و دارا بودن مزیت رقابتی معافیت­‌های مالیاتی به منظور تشویق سرمایه­ گذاران از منافع و مزیتهای تهیه مسكن به این روش است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar