۱۶:۲۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 11 May 2020
کد خبر: ۵۴۷۰۰
شهرداری‌ها هزینه صدور عوارض ساختمانی را 40 درصد افزایش دادند
به گزارش صما کانون سراسری انبوه سازان طی نامه‌ای به دکتر رحمانی، وزیر کشور، دکتر جهانگیری، معاون اول ریاست جمهور، مهندس الویری رئیس ‌شواری عالی استانها خواستار جلوگیری از افزایش عوارض منتج به صدور پروانه های ساختمانی با هدف جهش تولید وحمایت از بخش تولید مسکن شدند

سید محمد مرتضوی، عضو هیات رئیسه کانون انبوه سازان نه تنها معتقد است طرح اقدام ملی از ظرفیت اثر گذاری بر بازار مسکن برخوردار نیست بلکه پیش بینی رشد قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ را دارد.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه افزایش دستمزدها منجر به رشد قیمت سایر کالاها خواهد شد، اظهار کرد: اتفاقی که سال ۱۳۹۸ در بخش مسکن افتاد، تبعیت کردن از تورم عادی بود که در جامعه اتفاق افتاد. در سال جاری هم با توجه به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی باید بعد از پایان یافتن شیوع کرونا منتظر افزایش احتمالی قیمت مسکن باشیم.

مرتضوی درباره میزان اثرگذاری طرح اقدام ملی در بازار مسکن گفت: صرف نظر از مقیاس این پروژه ابتدا باید در نظر گرفت چنین طرح هایی در صورتی می‌تواند مفید باشد که قیمت زمین را به صفر برساند. اما موضوع این است که دولت تا چه اندازه می تواند مسکن تولید کند.‌ به اعتقاد من ظرفیت طرح اقدام ملی به اندازه ای نیست که منجر به تعادل بخشی در بازار مسکن شود.

نگاه سلیقه‌ای به صدور عوارض ساختمانی

نگاه سلیقه‌ای به صدور عوارض ساختمانی

نگاه سلیقه‌ای به صدور عوارض ساختمانی


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar