«صما» گزارش می دهد:
ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی آغاز به کار کرد

ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی آغاز به کار کردبه گزارش «صما» نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی صبح امروز29 خرداد سال جاری با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور ،سعید محمد زاده مدیرعامل راه‌آهن و جمعی از معاونان ،کارمندان و علاقه‌مندان عرصه ریلی در نمایشگاه بین الملی شروع به کارکرد.
یادآور می‌شود در این نمایشگاه
۹۰ شرکت خارجی از ۱۸ کشور مختلف جهان حضور دارند .

رکود جدید راه‌آهن قابل‌تقدیر است

به گزارش «صما» وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه راه‌آهن بابیان اینکه راه‌آهن با حمل 47 میلیون تن بار رکورد جدیدی را از خود به‌جای گذاشته است گفت: سعی می‌کنیم که راه‌آهن در مقایسه با دیگر متد حمل‌ونقل سهم خود را دریافت کند.

عباس آخوندی گفت: سعی ما بر این است که راه‌آهن به چشمه‌های بار وصل شود ظاهر این آسان است اما باطنش تغییر اساسی در یک سیستم است و طراحی نظام حمل‌ونقل برای توسعه معادن در راستای سیاست‌های عمده دولت لزوم پیدا می‌کند.

مجموعه‌های سرمایه‌گذاری باید حمایت شوند

مدیرعامل راه‌آهن، در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی بابیان اینکه تمام تلاش ما در حوزه حمل‌ونقل ریلی این است که باید به جایگاهی مطلوبی در کشور برسیم گفت: سیاست ما بر این است که هر مجموعه سرمایه‌گذاری که بتواند منجر به افزایش سطح جابه‌جایی بار بشود حتما موردحمایت و تضمین راه‌آهن قرار بگیرد.

سعید محمد زاده بابیان مطلب فوق افزود: استفاده از ظرفیت ماده ۶۷ قانون دائمی برای ضمانت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بازار سرمایه می‌تواند راه گشای این مورد باشد.

ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی آغاز به کار کرد