عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «صما» خبرداد:
یارگیری رجبی علیه آخوندی برای افزایش جمع‌آوی امضاء استیضاح/ نباید منافع ملی قربانی اختلافات شخصی شود
یارگیری رجبی علیه آخوندی برای افزایش جمع‌آوی امضاء استیضاح/ نباید منافع ملی قربانی اختلافات شخصی شودکمال الدین شهریاری ضمن بیان مطلب فوق در گفت و گو با خبرنگار «صما» در عین حال از یارگیری رییس شورای مرکزی علیه وزیر راه در مجلس برای جمع آوری و افزایش امضای وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این در حالی است که ریشه اختلافات شخصی مربوط به نظام مهندسی سبب شده است که فرج الله رجبی به دنبال یارگیری علیه وزیر راه باشد.

شهریاری تاکید کرد: افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن باعث شده است که نمایندگان مجلس از عملکرد وزیرراه در حوزه مسکن ناراضی شوند و همین مساله سبب شده است که استیضاح وی در مجلس کلید بخورد.

وی گفت: اما در عین حال اختلاف نظر بین وزیر راه و فرج الله رجبی سبب شده است که رجبی بر علیه آخوندی یارگیری کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول ملی، افزایش نرخ ارز و تورم عمومی سبب کاهش بودجه عمومی دولت و رکود طرح های عمرانی نظیر راه َآهن و.. شده است یادآور شد: همین مساله بر روی عملکرد وزارت راه تاثیر گذاشته و طراحان استیضاح این مساله را ناشی از ضعف مدیریت وزارت راه می‌دانند این در حالی است که شرایط حاکم بر کل کشور سبب شده است که این شرایط ایجاد شود.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع استیضاح وزیر راه گفت: تاکنون چندین بار وزیر راه وشهرسازی استیضاح شده است اما هر بار با رای بیشتری از مجلس رای اعتماد گرفته است و این امر بیانگر آن است که عملکرد ایشان در حوزه حمل ونقل و مسکن یک عملکرد منطقی و رو به جلو و مثبتی است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول ملی بر روی همه کالاها اثرگذار بوده است خاطرنشان ساخت: مسکن هم ازجمله این موارد است به طوری که کاهش ارزش پول ملی سبب شده که بازار مسکن نیز از این مساله تاثیر بگیرد و قیمتها در این بخش افزایش داشته باشد.

شهریاری با یادآوری این موضوع که اعضای کمیسیون عمران در جریان اختلافات بین رجبی و وزیرراه برسر نظام مهندسی هستند یادآورشد: بنده یکبار در جلسه کمیسیون عمران خطاب به مهندس رجبی و دکترآخوندی عرض کردم که نه وزارت راه متعلق به آقای آخوندی است و نه شورای مرکزی متعلق به آقای رجبی است و بنابراین توصیه کردم که آنها مصالح ملی را مد نظر قرار دهند و اختلافات شخصی را حل وفصل کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین درباره موضوع رد صلاحیت‌های کاندیداهای نظام مهندسی نیز گفت: این موضوع به کمیسیون عمران مجلس گزارش شده بود، اما بنده به نمایندگان مجلس توصیه کردم که شان کمیسیون عمران بالاتر از آن است که بخواهد به این مساله وارد شود و بنابراین رسیدگی به این موضوع و بررسی آن از دستور کار کمیسیون عمران مجلس خارج شد.

انتهای پیام/

کدخبر:0221