عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «صما»:
فروش عرصه مسکن مهر موتور محرکه تکمیل پروژه‌ها

علیم یارمحمدی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: همچنین زمانی که مردم مالک عرصه و عیان باشند بیشتر و مناسب‌تر پیگیر مشکلات ساختمان خود هستند. به طور کلی هدف از واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر آن است که ساکنان واحدها سرنوشت ملک را خودشان بر عهده بگیرند تا اگر تغییر و تحولی در برنامه‌های شرکت عمران شهرهای جدید اعمال شود درگیر تحولات نشوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر دولت با کثری شدید بودجه برای تکمیل پروژه‌ها مسکن مهر روبرو است گفت: فروش عرصه می‌تواند همانند موتور محرکه برای تکمیل پروژه‌ها و سایت‌های مسکن مهر تلقی شود.

یار محمدی گفت: در حال حاضر دولت برای تکمیل پروژه‌ها مستأصل شده و به دنبال راهکاری برای اتمام پروژه‌ها و تکمیل زیرساخت‌های این شهرها است و فروش عرصه می‌تواند تا حدودی این دغدغه را کاهش دهد.

به گفته این نماینده مجلس هدف دیگر این طرح کمک به نقل و انتقالات رسمی مسکن مهر است و از پراکندگی و احیاناً اتفاقاتی که در خریدوفروش‌های عادی مسکن مهر رقم می‌خورد، جلوگیری می‌کند. درواقع، زمانی که مسکن‌های مهر دارای سند رسمی باشند امکان کنترل و جلوگیری از جرائم جعل، فروش‌های متعدد و... وجود دارد. اگرچه سند اراضی مسکن مهر به نام دولت بود، اما به‌یقین با اجرایی شدن این طرح برخی از مسائل حقوقی ایجاد‌شده در ارتباط با این واحدها به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

نماینده زاهدان در ادامه بابیان اینکه رونق بازار مسکن رونق اشتغال و اقتصاد را به دنبال دارد گفت: به نظر می‌رسد این طرح در صورت اجرای صحیح برآیند مطلوبی برای خروج از رکود ساخت‌وساز در پروژه‌ها مسکن مهر و جذب متقاضی داشته باشد.

وی گفت: ازآنجاکه اجرای این طرح باهدف تثبیت مالکیت مردم و حل‌وفصل مشکلات مردم است به‌طورقطع باهدف کمک حداکثری به مردم اجرا خواهد شد؛ و البته استقبال متقاضیاندر چند ماه گذشته از این طرح نیز خود گویایی حرکت صحیح این طرح است

یار محمدی بابیان اینکه اثرات مثبت یا منفی این طرح به‌زودی آشکار خواهد شد گفت: اما به نظر می‌رسد نقاط مثبت این طرح چشمگیرتر باشد.