با هدف ارتقای ایمنی انجام می شود؛
نصب بیش از ۱۴هزار متر "نيوجرسي مفصلي" در محورهاي مواصلاتي هرمزگان

میرداد میردادی در گفت و گو با «صما» عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲ هزار متر اجرای حفاظ میانی ( نیوجرسی مفصلی ) در محورهای استان حد فاصل محور بندرعباس به بندرخمیر و آزاده راه خلیج فارس انجام شده است .

وی اضافه کرد :ایمنی حمل و نقل یکی از زیربخش های اصلی در زمان بهره برداری از جاده ها و معابر می باشد. استفاده از حفاظهای بتنی(نیوجرسی) با ابعاد و مشخصات مناسب در جداسازی معابر و جاده ها، به سبب توانایی بالا در کنترل خودروهایی که از مسیر منحرف می شوند، می تواند بخش قابل توجهی از خسارات جانی و مالی تصادفات را کاهش دهد.

وی گفت:اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این پروژه بیش از ۷۲ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تامین شده است .این مقام مسئول اظهار داشت : بیشترین استفاده حفاظ بتنی ( نیوجرسی مفصلی ) به منظور ضریب افزایش ایمنی در نقاط پرتگاهی و جلوگیری از تصادفاترخ به رخ و بعنوان یک عنصر جدا کننده در وسط آزاد راه ، بزرگراه و جاده ها که باعث ایجاد مانع و جلوگیری از ورود ماشین آلات به لاین مخالف در صورت خواب آلودگی و انحراف به چپ می شود صورت می گیرد .

معاون راهداری اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان هرمزگان پیرامون آخرین وضعیت راههای استان خاطرنشان کرد : هم اکنون در استان هرمزگان ۶۹۲ کیلومتر راه اصلی و بیش از ۶۷۳ کیلومتر بزرگراه و حدود10هزارکیلومتر راه روستایی و ۱۹۷۸ کیلومتر راه شریانی وجود دارد .