مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان:
آمادگی سمنان برای حمل و نقل زائران تاسوعا و عاشورا

احسان منصورکیایی با تسلیت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: بجهت سفر هموطنان عزیز در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی بخصوص برای زیارت حرم ‌مطهر رضوی (ع)، تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان افزایش خواهد داشت. لذا تمهیدات لازم برای ارتقای سطح خدمات به مترددین محورهای مواصلاتی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اتخاذگردیده است.

احسان منصورکیایی با اشاره به آمار تردد وسایط نقلیه اظهار کرد: در پرترافیک ترین روز ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای سال گذشته، تردد در محورهای استان نسبت به میانگین تردد روزانه در هفته قبل از آن، یک و نیم برابر افزایش داشته است. حتی در ساعات اوج ترافیک، تردد وسایل نقلیه در برخی از محورها به بیش از 3000 وسیله نقلیه در ساعت نیز رسیده است.

وی افزود: این افزایش تردد در شروع تعطیلات در محورهای لاین جنوبی بزرگراه (مسیر تهران به مشهد) و در روز پایانی تعطیلات در محورهای لاین شمالی بزرگراه (مسیر مشهد به تهران) بصورت مضاعف خواهدبود. لذا از هموطنان عزیز درخواست می گردد با صبر و حوصله و رعایت قوانین و مقررات به رانندگی بپردازند تا در این ایام دچار حادثه رانندگی نگردند.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذار مجتمع های خدماتی رفاهی درجلوگیری از تصادفات افزود: بیش از 60 درصد تلفات جاده ای استان ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که در این بین برنامه ريزي و مديريت سفر، استفاده بهينه مسافرين از جاذبه هاي دیدنی و تاریخی شهرهای طی مسیر سفر، بهره مندي از امكانات مجتمع هاي خدماتي رفاهي در طول راههاي استان، رعايت نكات ايمني، استراحت و توقف 15 دقيقه اي بعد از هر دو ساعت رانندگي در طول سفر از جمله راهكارهاي سودمند در كاهش تصادفات به شمار می آید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان با اشاره به آمادگی و حضور تیم های گشت کنترل ترافیک و گشتهای راهداری در طول این ایام در محورهای مواصلاتی استان افزود: پرسنل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با توجه به وظایف ذاتی محوله و بمنظور ارائه خدمات به هموطنان عزیز در قالب گشتهای کنترل ترافیک و گشتهای راهداری، دوشادوش پرسنل پرتلاش پلیس راه حضور فعال داشته و در آرام سازی ترافیک عبوری از محورهای مواصلاتی با پرسنل پلیس راه همکاری می نمایند.

منصورکیایی در ادامه با اشاره به این موضوع که برنامه های نظارتی این اداره کل بر فعالیت رانندگان و شرکت های حمل و نقل مسافر در تمامی طول سال اجرا می شود، افزود: بمنظور کنترل ارائه خدمات و تامین ایمنی در حوزه حمل و نقل عمومی نیز با توجه به تعطيلات پیش رو اين اداره كل با برنامه ريزي و تمهيدات مناسب بر فعالیت حمل و نقل مسافر جاده ای استان نظارت مضاعفی خواهد داشت.

ایشان در ادامه افزود: طی هفته جاری اقدامات راهداری در محورهای مواصلاتی استان شامل: رفع نقص، پاکسازی محورها، نصب علائم و شستشوی تابلوها، آشکارسازی نقاط پرحادثه با تلاش بی وقفه راهداران در شهرستانهای استان انجام شده است.

مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان در پایان اشاره داشت: هموطنان میتوانند با مراجعه به امکانات متنوع سامانه جامع اطلاع رسانی 141 از جمله سایت www.141.ir، اپلیکشین موبایل همراه 141" و دیگر اجزای سامانه؛ به اطلاعات و اخبار ترافیکی، تصاویر لحظه ای دوربینهای نظارت جاده ای، وضعیت تردد و هواشناسی محورهای مواصلاتی و... دسترسی یابند تا با اطلاع از وضعیت ترافیکی مسیر، سفری ایمن پیش رو داشته باشند.