مدیركل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی:
انبوه‌سازان تمایلی برای ساخت‌وساز در بافت فرسوده ندارند/ وجود 1007 هکتار بافت‌‌فرسوده در استان

به گزارش صما، مهدی جعفری با اشاره به بافت فرسوده خراسان جنوبی بیان کرد: در این مناطق در خدمات زیربنایی اقدامات خوبی انجام شده، اما در امر روبنایی انبوه سازان تمایلی برای ساخت و ساز در این محلات ندارند.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی هزار و هفت هکتار بافت فرسوده و محدوده هدف داریم، اظهار کرد: ۲۲۵ هکتار از سکونت گاه های غیررسمی و ۱۳۶ هکتار بافت تاریخی در بیرجند قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱۰ هزار نفر معادل ۳۳ درصد 7 شهر استان در این بافت ها ساکن هستند، افزود: در امر بازآفرینی شهری استان در سال جاری ۴۰ میلیارد تومان اختصاص و از این میزان ۲۰ درصد تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۳ پروژه بازآفرینی شهری با ۳۳ میلیارد تومان در استان آغاز شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۲۰ پروژه به مناقصه رفته ولی اجرایی نشده است.

جعفری با بیان اینکه سهمیه خراسان جنوبی احداث هزار و ۷۶۰ واحد در بافت فرسوده تا سال ۱۴۰۰ است، گفت: در سال جاری ۳۵۰ واحد سهمیه داریم که تاکنون ۳۰ نفر مراجعه کرده اند. همچنین هزار واحد با مشارکت بنیاد فرامین امام (ره) احداث می شود که ۸۵۰ واحد در مرکز استان است.