نکات سفر به شهرهای کویری در تابستان

عموما برنامه سفر به شهرهای کویری در فصل‌های معتدل‌تر چیده می‌شود اما اگر قصد سفر در فصل تابستان را دارید، حتما به این نکات توجه کنید.

شب، سکوت و کویر

شب‌های کویری شگفت‌انگیزتر از شب‌های معمولی هستند و بهترین زمان برای پیاده‌روی در کویر، ساعاتی‌ست که خورشید غروب کرده باشد و بنا به موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارید، باد خنکی هم بوزد. این خاصیت شهرهای کویری‌ست که روزهای گرم و آفتاب سوزان دارند و شب‌های آن‌ها آنقدر سرد است که گاهی اوقات باید یک لباس زمستانه به همراه داشته باشید. به همین خاطر اگر در تابستان به کویر سفر کرده‌اید، تا جایی که ممکن است از ساعت 10 صبح تا قبل از غروب آفتاب بیرون نروید یا پیاده‌روی طولانی‌مدت نداشته باشید. نکته دیگری که زیبایی شب‌های کویری را دوچندان می‌کند سکوت و آسمان آنهاست. برای دیدن آسمان شب در کویر با خرید بلیط اتوبوس رویال سفر از https://www.alibaba.ir/royalsafar برای یک سفر هیجان‌انگیز برنامه‌ریزی کنید.


آب بنوشید

در شرایطی که دمای روز یک شهر یا یک منطقه کویری بالاست، دمای بدن هم بالا می‌رود و تعرق زیاد می‌شود. به همین خاطر امکان دارد بدن شما با مشکل کمبود آب مواجه شود. در چنین شرایطی نباید اجازه دهید بدن دچار ضعف شود. اگر در تابستان به کویر سفر می‌کنید باید هر یک ساعت به طور تقریبی یک لیتر آب بنوشید. اجازه ندهید که بدنتان به مرحله کم‌آبی و یا تشنگی برسد و بعد اقدام به نوشیدن آب کنید. در سفر کویری توجه نکردن به این نکته می‌تواند منجر به فشار زیاد بر بدن‌تان شود و قوای شما را برای ادامه راه کاهش دهد.

نکات سفر به شهرهای کویری در تابستان


لباس مناسب بپوشید

در سفر به کویر پوشیدن لباس راحت، سبک و خنک یک اصل اساسی‌ست. برای مراقبت از پوست‌تان تا جایی که ممکن است پیراهن آستین بلند بپوشید چون شدت آفتاب کویر پوست شما را با مشکل مواجه می‌کند. نکته دیگر این است که باید رنگ لباس‌ها روشن باشد تا گرمای کمتری به خود جذب کند. همانطور که بالاتر گفته شد هوای کویر ثابت نیست و با غروب آفتاب موجی از سرما وارد می‌شود که باید از قبل برای مقابله با آن آماده باشید. همراه داشتن یک لباس گرم در کوله‌پشتی ضروری‌ست. همراه داشتن یک دستمال سر به شما کمک می‌کند در صورتی که طوفان و یاد باد شدید شد از ورود گرد و خاک به چشمان‌تان جلوگیری کنید.

کفش شما باید بهترین همراه برای شما باشد. پس در انتخاب کفش برای سفر به شهرهای کویری دقت کنید و از کفش‌های سبک استفاده کنیدشس. بهترین حالت این است که کفش منافذی داشته باشد تا هوا در آن جریان پیدا کند.

مواد لازم برای بستن کوله‌پشتی

حجم کوله شما به تعداد روزهایی که در سفر هستید بستگی دارد. لباس‌ها را به روش‌های کم حجم تا کنید تا فضای بیشتری داشته باشید. عینک آفتابی را فراموش نکنید و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، کرم ضدآفتاب و کلاه به همراه داشته باشید. مواد غذایی کم حجم اما مقوی و انرژی‌زا به همراه داشته باشید. سعی کنید یک جعبه کمک‌های اولیه را هم در کوله‌پشتی خود جا دهید چون احتمال دارد به قرص‌هایی مانند مسکن و ضدتهوع نیاز پیدا کنید و کرم بعد از گزیدگی هم در سفر کویری لازم است. علاوه بر همه موارد گفته شده حتما در کوله‌پشتی یک قطب‌نما داشته باشید. چون امکان دارد جی‌پی‌اس گوشی شما در برخی مناطق همراهی نکند.

اگر قصد اقامت و خوابیدن در کویر دارید به هیچ‌وجه همراه داشتن کیسه خواب و چادر مسافرتی را فراموش نکنید و به محض برپا کردن چادر در آن را ببندید تا جانوران خزنده وارد آن نشوند. اگر شهر کویری مورد نظرتان را پیدا کرده‌اید، با خرید بلیط اتوبوس همسفر از علی بابا می‌توانید تا نزدیک‌ترین نقطه به کویر سفر کنید.

مواظب حیوانات باشید

در سفر به کویر و یا جاده‌های کویری احتمال مواجه شدن با حیوانات وجود دارد. باید به این موضوع دقت داشته باشید و در حین رانندگی اطراف جاده را به خوبی نگاه کنید. کاروان شترهای صحرایی یکی از رایج‌ترین حیواناتی هستند که احتمال دارد در سفر به کویر ببینید. اگر قصد نزدیک شدن به این حیوانات را دارید حتما جوانب احتیاط را رعایت کنید. حیوانات تا لحظه‌ای که احساس خطر نکنند به انسان‌ها کاری ندارند.

نکات سفر به شهرهای کویری در تابستان

به خودتان سخت نگیرید

اگر برای خوش‌گذرانی به شهری کویری سفر کرده‌اید پس به خودتان سخت نگیرید. هر وقت به استراحت نیاز داشتید، یک جای امن و زیر سایه بنشینید. نشانه‌های گرمازدگی را بشناسید و در صورتی که علائمی داشتید برای پیشگیری از شدت گرفتن آن اقدام کنید. به میزان کافی آب بنوشید و با همسفران خود همراه شوید تا از این سفر هیجان‌انگیز لذت ببرید. با خرید بلیط قطار از علی بابا برای سفر تابستانی به یک شهر کویری برنامه‌ریزی کنید.