مسکن و ساختمان

حداقل نیمی از مبلغ خانه را وام بدهید

یک کارشناس با تاکید بر بازگشت شرایط مسکن به جایگاه اصلی خود گفت: میزان وام‌های فعلی مسکن به اقشار پایین تاثیرگذار نیست لذا حداقل باید ۵۰ درصد از مبلغ خانه از طریق وام تامین شود.

علی بخشی در گفت‌وگو ایسنا مسکن را یکی از مهمترین بخش‌های هدایت کننده اقتصاد کشور دانست که با توجه به شرایط فعلی نیاز به برنامه‌ریزی و توجه ویژه دارد تا جایگاه اصلی خود را باز یابد.

وی اظهار کرد: پرداخت وام مسکن توسط دولت به مردم از جمله برنامه‌های حمایتی است که باید نسبت به آن توجه بیشتری صورت گیرد چراکه افزایش مبلغ وام‌ها باعث ایجاد انگیزه و توانایی مردم برای خرید و فروش خانه می‌شود.

این کارشناس ایجاد قدرت خرید در اقشار متوسط و پایین جامعه را منطق ایجاد وام مسکن قلمداد کرد و افزود: قاعدتا برای فردی که می‌خواهد آپارتمانی یک میلیارد تومانی بخرد، نمی‌توان تسهیلاتی در نظر گرفت اما مبلغ وام‌هایی که در حال حاضر در اختیار اقشار پایین قرار می‌گیرد نمی‌تواند کمک خاصی کند و باید طرحی اندیشید که حداقل ۵۰ درصد از مبلغ خانه از طریق وام تامین شود.

بخش حرکت در صنعت ساختمان را حرکت در اقتصاد کشور دانست و گفت: مسکن یکی از مستقل‌ترین بخش‌های اقتصاد ایران است که هر گاه وضعیتش خوب باشد اقتصاد نیز رشد می‌کند لذا دولت باید حداکثر توان خود را در حمایت از این بخش به کار بندد.

این کارشناس ادامه داد: در همه جای دنیا دولت به وام‌های مسکن یارانه می‌دهد و به این وسیله سود وام‌های مسکن را پایین می‌آورد اما متاسفانه در کشور ما بازپرداخت وام‌ها برای مردم بسیار مشکل است و سود تسهیلات ارائه شده نیز بالاست در صورتی که دولت می‌تواند بخشی از بودجه‌ای که صرف طرح‌هایی مانند مسکن مهر می‌کند به این بخش تزریق کند.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا