مسکن و ساختمان

تخلف ۱۸۷ میلیاردی در بورس کالا

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در مدت دو هفته‌ای که طرح تشدید آغاز شده ۱۸۷ میلیارد تومان پرونده تخلف احتکار و عدم عرضه در گروه کالایی خودرو، مواد غذایی، پتروشیمی، لبنیات و نهاده‌های کشاورزی کشف شده است

سید جواد تقوی در ;پاسخ به این سوال که ;امروز در بورس کالا ; اتفاقاتی رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد ناشی از عدم کنترل و بازرسی سازمان حمایت است،اظهار داشت: سازمان حمایت حضور مستقیم در بورس کالا ندارد چرا که فضایی که در بورس وجود دارد یک فضای رقابتی است و در فضای رقابتی عرضه و تقاضا باید در تعادل باشند.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: اما آنچه امروز در بورس کالا اتفاق می‌افتد نشان دهنده این است که در مورد بسیاری‌از این کالاها تعادل وجود ندارد، برخی از این افراد به دلیل اینکه سرمایه دارند در عرضه و تقاضای بورس کالا تأثیرگذارند و آن را مدیریت می‌کنند تا به قیمتی که می‌‌خواهند برسند.

وی افزود: بورس باید گزارشات لازم را بفرستد تا مشخص شود که آیا تأمین کنندگان، کالایی عرضه می‌کنند یا نمی کنند،میزان عرضه چقدر است تقاضای واقعی چقدر است؟ انتظار می‌رود تا بورس مرتبا گزارش بدهد اما این گزارش‌ها داده نمی‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که زمانی که از طرح تشدید بازرسی‌ها گذشته است چه میزان تخلف و در چه کالاهایی کشف شده است؟ گفت: در مدت دو هفته‌ای که طرح تشدید آغاز شده ۱۸۷ میلیارد تومان پرونده تخلف به تعزیرات ارجاع شده است که بیشتر در گروه کالایی خودرو، مواد غذایی، پتروشیمی، لبنیات و نهاده‌های کشاورزی است و تخلفات صورت گرفته درباره احتکار و عدم عرضه گزارش شده است.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا