مسکن و ساختمان

چگونه فکس اینترنتی بفرستیم؟

اردیبشهت‌ماه سال جاری سرویس فکس اینترنتی در کشور با نام تجاری FAX.IR رونمایی شد که در این سرویس کاربران می‌توانند بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم‌افزار به ارسال و دریافت فکس اقدام کنند.

ایسنا:

روش استفاده از این سرویس بدین صورت است که به کاربران شماره فکسی اختصاصی داده می شود و تمامی فکس‌های دریافتی به این شماره بصورت فایل PDF به ای‌میل شخصی‌شان ارسال و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می‌شود.

جهت اطلاع‌رسانی در مورد دریافت فکس نیز یک پیامک به شماره موبایل کاربر با متن “دریافت فکس جدید از شماره …” از سایت FAX.IR ارسال می‌شود و کاربران می‌توانند شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی divert کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشند.

اما برای ارسال فکس، کاربران می‌توانند با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل پی دی اف، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس‌های مورد نظر ارسال کنند.

هم‌چنین جهت اطلاع‌رسانی از وضعیت ارسال فکس، پیامک و ای‌میلی از سایت برای وی ارسال و وضعیت ارسال فکس را که شامل “ارسال موفق”، “ارسال ناموفق به علت اشغالی خط” و یا “ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد” است، اعلام می‌کند.

می‌توان گفت این سرویس مانند ای‌میل gmail و یا yahoo کاربر است که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را داراست و به این ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل‌های هوشمند و …) بدون نیاز به نصب نرم‌افزار و سرور، مقدور می‌کند.

بر این اساس، کاربر هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداشته و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می‌کند. ثبت‌نام در این سرویس چند دقیقه طول می‌کشد و راه اندازی شماره فکس بلافاصله انجام می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.fax.ir مراجعه کنند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا