مسکن و ساختمان

سايت خبري وابسته به صداوسيما مدعي شد

رشد قیمت مسکن در پاییز!

باشگاه خبرنگاران اعلام کرد: «گزارش‌های میدانی از بازار مسکن تهران نشان می‌دهد قیمت مسکن در دو ماه گذشته ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.»
این سایت خبری در شرایطی مدعی رشد ۳۰درصدی قیمت پاییزی مسکن شده که در فصل پاییز علی‌القاعده نرخ رشد قیمت مسکن بخصوص در پاییز امسال که معاملات در رکود بود باید کمتر از نرخ رشد قیمت مسکن در تابستان باشد. در نیمه اول امسال طبق اعلام اخیر رییس اتحادیه املاک قیمت مسکن بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر در گزارش خبری باشگاه خبرنگاران جوان از قول یکی از مشاوران‌املاک اشاره شده که افزایش قیمت دلار و سکه باعث افزایش قیمت مسکن شده است!
چنین تحلیلی را این روزها همه کارشناسان اقتصادی و حتی دلالان کم‌سواد بازار مسکن به شدت رد می‌کنند چراکه در شرایط کنونی که بازار ارز و بازار سکه بخاطر افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها جاذب نقدینگی شده‌اند، هیچ کششی برای ورود نقدینگی‌ها به بازار مسکن وجود ندارد و حتی آرامش نسبی قیمت‌مسکن در ماه‌های اخیر –منظور از آرامش عدم سبقت نرخ رشد قیمت مسکن از نرخ تورم است- به نوعی مدیون سکه و دلار بوده است.
اما با این حال باشگاه‌ خبرنگاران در گزارش خود نوشته است: «قیمت واحدهای مسکونی در تهران طی ۲ ماه اخیر با رشد ۳۰ درصدی روبرو بوده و رکورد دار افزایش قیمت شناخته شده است. یکی از بنگاه داران واقع در منطقه رسالت با بیان اینکه از ابتدای شهریور امسال ،مسکن بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته است، افزود: نوسانات ارزی و افزایش قیمت سکه بر بازار مسکن و خریدو فروش تاثیر داشته و رشد بی‌سابقه ای را در این بخش شاهد بودیم. یکی دیگر از بنگاه‌داران واقع در منطقه پونک با اشاره به اینکه در دو ماه اخیر با افزایش ۱۰تا ۱۵ درصدی خریدو فروش روبرو شده‌ایم افزود: بازار خریدو فروش در چندماه اخیر در منطقه پونک با رونق همراه بوده است.»;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا