مسکن و ساختمان

اکازیون‌های بازار مسکن

هفته گذشته یکی از ارزان‌ترین واحدهای مسکونی معرفی شده به بازار فروش که قیمت هر متر آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده بود به واحدی نوساز به متراژ ۷۰ مترمربع در میدان محمدیه واقع در خیابان خیام متعلق بود که به همراه این واحد مسکونی پارکینگ هم به خریدار تحویل داده می‌شود.

;روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

علاوه براین، واحد دیگری که در چند روز اخیر بین کلیه واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار فروش از کمترین قیمت پیشنهادی برخوردار بود، واحدی ۱۲۰ نوساز در خیابان مهرآباد جنوبی بود؛ چراکه قیمت هر متر مربع آن یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.
در این بین برخی از واحدهای مسکونی به دلیل تعجیل مالک در فروش به عنوان فایل‌های اکازیون معرفی شده بودند.
برای مثال فروشنده‌ای واحد ۱۰۰ متری نوساز خود را در بلوار تعاون در محدوده آیت اله کاشانی غرب، متری ۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده بود. واحد مذکور طبق گفته مالک از کلیه امکانات برخوردار است؛ اما وی به دلیل نیاز مالی، حاضر شده تا واحدش را با چنین قیمتی به متقاضی واگذار کند.
از طرف دیگر در منطقه اشرفی اصفهانی در خیابان ناطق نوری واحد مسکونی دیگری به متراژ ۱۰۳ متر مربع به همراه کلیه امکانات متری ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده و ناگفته نماند که این واحد نوساز است.
شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در مناطق غرب تهران حاکی از این مساله است که قیمت هر متر مربع اکثر واحدهای نوساز عرضه شده به بازار بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است؛ اما این واحد مذکور به دلیل نیاز مالی مالک و همچنین تعجیل فروش توسط فروشنده با قیمت متری ۳ میلیون و ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به بازار تقاضا معرفی شده‌اند.
از سوی دیگر مالکی تاکید کرده است: به دلیل تعهد مالی واحدش را زیر قیمت منطقه برای فروش قیمت گذاری کرده است. ارزش هر متر مربع این واحد مسکونی ۱۲۰ متری در خیابان اختیاریه شمالی، ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده و ۷ سال از عمر بنای آن می‌گذرد.
همچنین عده‌ای از فروشنده‌ها که واحدشان از وام خرید بهره‌مند است، اقساط پرداخت شده را به‌عنوان تخفیف برای خریداران در نظر گرفته‌اند. در یکی از فرعی‌های خیابان مولوی، واحدی ۷۱ متری، ۲ خوابه که پارکینگ، انباری و آسانسور جزو امکاناتش محسوب می‌شود به قیمت ۹۰ میلیون تومان آماده فروش است.
مالک اظهار کرده که واحدش از ۱۷ میلیون تومان وام برخوردار است که وی ۷ میلیون اقساط را پرداخت کرده و این موضوع را تخفیف برای متقاضی در نظر گرفته است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا