مسکن و ساختمان

مدیرکل برنامه ریزی آموزش سازمان فنی و حرفه ای در گفتگو با صما :

وزارت راه و شهرسازی همکاری کند، آموزش کارگران شتاب میگیرد

سازمان فنی و حرفه ای براساس قانون، موظف است اقدام به آموزش کارگران در حوزه های مختلف از جمله حوزه خدماتی و صنعتی نماید و با توجه به گستردگی کار دراین زمینه، ظرفیت های موجود سازمان فنی و حرف های برای آموزش تمامی کارگران پاسخگو نیست، لذا لازم است سایر سازمان ها و نهادهای ذیربط در این زمینه همکاری نمایند.

;

علیرضا حاتم زاده؛ مدیر کل دفتر بهسازی و نظارت آموزشی سازمان فنی و حرفه‌‌ای کشور در گفتگوی اختصاصی با شبکه اطلاع‌‌رسانی صنوف مسکن ایران(صما) با اشاره به ضرورت آموزش کارگران ساختمانی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای برای آموزش کارگران ساختمانی نیازمند همکاری وزاتخانه‌‌های راه وشهرسازی، کشور، سازمان‌‌های مردم نهاد و دستگاه مدیریت شهری است.

;

وی افزود: در صورتی که همکاری نهادهای مذکور، میسر نشود، این سازمان قادر نخواهد بود به تنهائی اقدام به آموزش کارگران ساختمانی کند.

;

حاتم‌‌زاده تاکید کرد: سازمان فنی و حرفه‌‌ای براساس قانون، موظف است اقدام به آموزش کارگران در حوزه‌‌های مختلف از جمله حوزه خدماتی و صنعتی نماید و با توجه به گستردگی کار دراین زمینه، ظرفیت‌‌های موجود سازمان فنی و حرفه‌‌ای برای آموزش تمامی کارگران پاسخگو نیست، لذا لازم است سایر سازمان‌‌ها و نهادهای ذی‌‌ربط در این زمینه همکاری نمایند.

;

حاتم‌‌زاده با ارائه آمار آموزش کارگران در سطح کشور گفت: درحال حاضر سازمان فنی و حرفه‌‌ای با ظرفیت موجود توانسته است در سال ۹۰۱۳۰ نفر را در ۱۵ حرفه مختلف آموزش دهد و برای آنها گواهینامه و پروانه مهارت صادر نماید.

;

وی با اشاره به ضرورت آموزش کارگران ساختمانی گفت: متاسفانه با توجه به اینکه تعداد زیادی از این کارگران فصلی ; هستند، برای شناسائی آنها مشکل داریم؛ از این رو در بحث آموزش کارگران ساختمانی، گام اول شناسائی آنها است که این امر به طور ویژه، نیازمند تخصیص اعتبارات است.

;

حاتم‌‌زاده با اشاره به اینکه آموزش کارگران ساختمانی به همکاری سازمان‌‌های مردم نهاد نیازمند است، گفت: باید درنظر گرفت بخش دولتی با پتانسیل‌‌های موجود، به تنهائی قادر نیست مسوولیت آموزش کارگران ساختمانی را به عهده گیرد و برای رسیدن به این هدف، لازم است سازمان‌‌های مردم نهاد نیز همکاری‌‌های لازم با بخش دولتی را داشته باشند.

;

مدیرکل دفتر بهسازی و نظارت آموزشی سازمان فنی و حرفه‌‌ای کشور، ضمن یادآوری همکاری مطلوب وزارت وقت مسکن و شهرسازی با سازمان فنی و حرفه‌‌ای ; در سال‌‌های ۸۷ و ۸۸ گفت: خوشبختانه در این سال‌‌ها وازت مسکن و شهرسازی همکاری بسیار خوبی با سازمان فنی و حرفه‌‌ای داشت که نتیجه آن آموزش تعداد زیادی از کارگران ساختمانی، مطابق برنامه‌‌ها بود. این درحالی است که چنانچه این تعامل در حال حاضر نیز با سازمان فنی و حرفه‌‌ای برقرار شود روند آموزش کارگران ساختمانی شتاب خواهد گرفت.

;

به گفته وی در سال ۸۷ بین سازمان فنی و حرفه‌‌ای و نیز وزارتخانه وقت مسکن وشهرسازی تفاهم‌‌نامه‌‌ای برای آموزش کارگران ساختمانی به امضا رسید.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا