مسکن و ساختمان

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

پس از آنکه قیمت جهانی طلا روز جمعه به بالاترین حد خود در یک ماه اخیر رسید، قیمت این فلز گرانبها امروز دوشنبه با کاهش روبرو شده است.

فارس: سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر ادامه مذاکرات دولت باراک اوباما با نمایندگان کنگره آمریکا در خصوص راهکارهای پایان دادن به بن بست مالی این کشور هستند.

بر اساس این گزارش اگر این مذاکرات به شکست منجر شود اقتصاد آمریکا بار دیگر با رکود شدیدی روبرو خواهد شد و این مساله تاثیر زیادی بر ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت. بر این اساس قیمت جهانی طلا سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی به بیش از ۱۹۲۰ دلار رسیده است ولی بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی بر جلوگیری از افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

بر این اساس قیمت هر اونس طلا امروز با ۴.۵۶ دلار کاهش به کمتر از ۱۷۴۷.۸۳ دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه به بیش از ۱۷۵۴ دلار رسید که این بالاترین رقم از ۱۲ اکتبر به شمار می رود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تا کنون ۱۱ درصد رشد داشته است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی سطح مقاومتی قیمت طلا در هفته جاری ۱۷۵۵ دلار خواهد بود و قیمت هر اونس طلا تا پایان هفته جاری به بیش از ۱۷۶۰ دلار نخواهد رسید . قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر با ۳.۱۰ دلار کاهش به کمتر از ۱۷۴۸.۳۰ دلار رسیده است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا