معماری

احداث ساختمانی به شکل ماه در دبی

دبی از طرح اقامتگاه تفریحی ۵ میلیارد دلاری شبیه ماه رونمایی کرد

دبی امیدوار است که یک پروژه ساختمانی عجیب و گران قیمت به شکل ماه را آغاز کند. این شهر در امارات متحده عربی به دلیل سازه های بزرگ و طرح های ساختمانی بلندپروازانه ای مانند بلندترین ساختمان جهان، برج خلیفه، شناخته شده است. تخمین زده می شود که این اقامتگاه تفریحی به شکل ماه حدود ۵ میلیارد دلار هزینه داشته باشد و این شهر امیدوار است سالانه ۲.۵ میلیون میهمان را جذب کند.

برنامه های این پروژه توسط Moon World Resorts تهیه شده است که ساندرا جی. متیوز و مایکل آر. هندرسون، بنیانگذاران آن در بیانیه ای که توسط Arabian Business ضبط شده است، گفتند که «مون دبی» به طور قابل توجهی بر هر جنبه ای از اقتصاد امارات متحده عربی، از جمله گردشگری تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین حمل و نقل، املاک تجاری و مسکونی، زیرساخت ها، خدمات مالی، هوانوردی، انرژی، کشاورزی، فناوری و البته آموزش در این پروژه به عنوان اهداف از پیش تعیین شده در نظر گرفته شده است.

بنیانگذاران این طرح تاکید کردند: «این پروژه بزرگترین و موفق‌ترین پروژه گردشگری مدرن در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد بود که بازدیدهای سالانه گردشگری از دبی را بر اساس جذابیت جهانی، آگاهی از برند و منحصربه‌فرد بودن آن، دو برابر می‌کند.»

 

مقامات و برنامه ریزان هنوز به دنبال مکان مناسبی برای ساخت این سازه هستند، که باید قبل از یک فرآیند چهار ساله ساخت، یک سال دیگر توسعه یابد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا