BID5
نمایشگاه سازندگان
توسعه گران و سرمایه گذاران کشور

تاریخ برگزاری : ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ مرداد ۱۴۰۳
بازدید : ساعت ۱۰ تا ۱۷
مکان : تهران – مرکز نمایشگاه ها و همایش های برج میلاد

روز تا آغاز برنامه

تلفن دبیرخانه برگزاری :

۳۰ ۳۵ ۸۵ ۲۲ - ۰۲۱

۹۳۰ ۸۸ ۱۸ ۰۹۱۰

۷۲ ۳۹ ۵۴۳ ۰۹۱۲

بزرگترین رویداد ملی صنعت ساخت و ساز ایران

نمایشگاه “سازندگان، سرمایه‌گذاران و توسعه‌گران کشور(BID5)”، در تاریخ ۱۶ تا ۱۸ مردادماه ۱۴۰۳ در مرکز نمایشگاه‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. این رویداد برجسته و تاثیرگذار ریشه در سال‌های متمادی تلاش و تجربه موفق در برگزاری اجلاس‌ها و رویدادهای متنوع مرتبط با صنعت ساختمان و ساخت و ساز در سراسر کشور دارد.
در حقیقت این رویداد، صحنه‌ای منحصربفرد برای گردهمایی تمامی بازیگران اصلی حوزه ساخت و ساز از جمله سازندگان، سرمایه‌گذاران، توسعه‌گران املاک، معماران، طراحان داخلی و تولیدکنندگان مصالح و فناوری‌های نوین ساختمانی خواهد بود.
در سال های گذشته، صما اجلاس‌های متعدد در شهرهای مختلف همچون تهران (۹دوره)، مشهد (۲دوره)، تبریز (۳ دوره)، اصفهان (۲ دوره) و شیراز (۱ دوره) برگزار کرد، که بیش از ۲۰ هزار نفر از سازندگان و معماران سراسر کشور را شناسایی و گرد هم آورد.

بازدیدکنندگان نمایشـگاه

سـازندگان شخصـی شـرکت‌های بزرگ مقیـاس سـازنده شـرکت‌های فنـی و مهندسـی دفاتـر معمـاری و طراحـان داخلـی پیمـانکاران سـاختمانی مهندسـان مشـاور و عمـران تولیدکنندگان و واردکنندگان متریال‌های سـاختمانی فروشگاه‌های محصـولات سـاختمانی Real estate و سـرمایه‌گـذاران

چرا BID5 ?

BID برگرفته از حروف اول عبارت “EXHIBITION OF BUILDERS INVESTORS AND DEVELOPERS” و عدد ۵ نشان دهنده پنج بخش کلیدی این نمایشگاه: مهندسین، سازندگان، تولیدکنندگان، توسعه گران و سرمایه گذاران است . این نام مخفف، ماهیت جامع BID5 را به عنوان نمایشگاهی متمرکز بر گردآوری تمامی ارکان اصلی صنعت ساختمان در یک رویداد واحد نشان می دهد. 

سرفصل های نمایشگاه

♦ پروژه‌های مسکونی، تجاری و اداری
آپارتمان‌های لوکس مجتمع‌های مسکونی بلندمتربه سازی برج باغ‌ها ویلا و شهرک‌سازی هتل مسکونی مراکز تجاری و اداری هتل‌ها و مراکز اقامتی

 

♦ مسکن ملی و طرح‌های دولتی
معرفی پروژه‌های مسکن ملی طرح‌های نوسازی بافت فرسوده 

♦ سرمایه‌گذاری و مشارکت در ساخت
معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری طرح‌های تهاتر در ساخت و متریال فروش و پیش فروش پروژه‌ها زمین با موقعیت خاص

متریال‌ها و فناوری‌های نوین ساخت
معماری و طراحی داخلی

نما و منظر شهری
معماری پایدار و سبز

نــرم‌افــزارها و مدیریت پـــروژه
مدیریت و بهره‌برداری ساختمان‌ها
فناوری‌های دانش بنیان

برگزاری رویداد در مرکز نمایشگاه های برج میلاد 

۴۰ ورکشاپ انتقال تجربه همزمان با نمایشگاه

همزمان با نمایشگاه ، بیش از ۴۰ ورکشاپ تخصصی در دو سالن به صورت موازی و همزمان برگزار خواهد شد که طیف گسترده‌ای از موضوعات کاربردی و راهبردی در حوزه‌های مختلف ساخت و ساز، معماری، شهرسازی، مدیریت پروژه، انرژی و تاسیسات را پوشش می‌دهد.

 این ورکشاپ ها توسط اساتید، متخصصان و صاحب‌نظران برجسته هر حوزه برگزار می‌شوند و فرصتی ارزشمند برای انتقال تجربیات، دانش روز و بهترین شیوه‌های عملی به شرکت‌کنندگان فراهم می‌آورد.

کارگاه
سرفصل ورکشاپ ها

نما ساختمان

معماری دریا

معماری

مسکن اجتماعی

مدیریت پروژه

قوانین شهرداری

فروش پروژه

شناخت متریال

ساختمان پایدار

مباحث حقوقی

تهاتر مصالح

تشکل های صنفی

تامین سرمایه

تاب آوری

بیمه

برندینگ

بافت فرسوده

ایمنی HSE

برخی از کارگاه های برگزار شده در گذشته
تیزر های برگزاری دوره های گذشته
برخی از برندهایی حاضر در دورهای گذشته
برخی از ارائه دهندگان دوره های گذشته

سوالی دارید؟

درباره برگزار کننده این رویداد

مجتمع رسانه‌ای ساختمان با نام اختصاری صما، یک هلدینگ رسانه‌ای تخصصی در حوزه صنعت ساختمان و با بیش از دو دهه سابقه درخشان است. این مجموعه به عنوان یکی از نهادهای رسانه‌ای برجسته، نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ ساخت و ساز در ایران ایفا کرده است.
در آبان ۱۴۰۲، صما با رونمایی از هویت بصری جدید خود، تعهد به همگامی با تحولات صنعت و فناوری را نشان داد. از جمله بخش‌های این مجتمع می توان به مجله معتبر ساختمان با ۱۷ سال انتشار مستمر، پایگاه خبری صما، مرکز برگزاری همایش‌ها و رویدادهای تخصصی، کانون تبلیغات و واحدهای آموزش اشاره کرد.
در سطح بین‌المللی نیز صما با انتشار مجله ExpoPulse در کشورهای حوزه خلیج فارس، حضور پررنگی دارد.
این مجموعه همچنین میزبان رویدادهای معتبری چون ۱۸ دوره اجلاس سازندگان و طراحان در شهرهای مختلف، نمایشگاه ساختمان پایدار و نما، و جشنواره انتخاب چهره سال صنعت ساختمان، نمایشگاه ساختمان پایدار، کمپین نما، ایمنی، جایزه معماری تهران و نمایشگاه SCALE بوده است.
با ارائه محتوای غنی و برگزاری رویدادهای سطح بالا، صما توانسته چشم انداز جدیدی از صنعت ساختمان را ترسیم و شناسایی چهره های تاثیرگذار این عرصه را در دستور کار خود قرار دهد.