مسکن و ساختمان

رهن کامل مغازه‌های ۱۵ متری/ جدول

این روزها زیاد فرقی نمی‌کند که مغازه کجا هست و کاربری آن چه می‌تواند باشد. زیرا این موضوع کمترین تاثیر را در قیمت رهن کامل یک مغازه ۱۰ تا ۱۵ متری خواهد داشت.

اقتصاد ایران آنلاین: پرداخت ۴۰ ، ۵۰ میلیون تومان پول برای رهن کامل یک خانه ۷۵ متری معقول و منطقی به نظر می‌آید. به هر حال مسکن و سرپناه در زندگی هر فرد مهم است و اگر کسی برای رهن کامل یک خانه ۴۰ تا ۵۰ میلیون پول طلب کند آنقدر بی‌حساب و کتاب به حساب نمی‌آید.

با این وجود اگر همین مقدار پول برای یک مغازه‌ای ۱۰ تا ۱۵ متری خواسته شود کمی غیرمنطقی به نظر می‌اید. آن هم مغازه‌ای که در منطقه‌ای تجاری واقع نشده و در محله‌ای عادی قرار دارد.
;
توجیه صاحبان مغازه‌ها این است که اجاره‌کننده مغازه‌های حتی کوچک می‌توانند از این راه درآمد خوبی داشته باشند و مجبور نباشند بخشی از این درآمد را ماهانه به صاحب ملک پرداخت کنند. بنابراین به نفع آنها خواهد بود که سرجمع ۴۰ میلیون تومان پرداخت کنند و تا آخر قرار داد به کار ادامه دهند.
;
نکته دیگری که هست تلاش صاحبان ملک برای خروج سرمایه خود از بازار مسکن است. یعنی دیگر صاحبان ملک علاقه ندارند که با پول تحویل شده از رهن کامل به سراغ خرید و فروش ملک‌واملاک دیگری بیافتند. آنها بیشتر دوست دارند پول‌ها را از بازار مسکن خارج کنند و آنرا در بازارهای دیگر مثل طلا و ارز جاری کنند تا بتوانند سودی چشم‌گیر به دست بیاورند!
;
البته این موضوع نقطه مقابلی هم دارد و آن هم ضرر و زیان مغازه‌داران در این روزهاست. آنطور که بسیاری از مغازه‌داران املاک اجاره‌ای می‌گویند کسب و کار آنها از زمان افزایش قیمت‌ها کمی با رکود مواجه شده است.

;این موضوع به جایی رسیده‌است که آنها نمی‌توانند میزان مورد نظر سود خود را از روی فروش بردارند و در این راه حتی ضرر می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که این روزها کمتر فردی علاقه ای به اجاره یا رهن مغازه داشته باشد. زیرا بسیاری از متقاضیان مغازه‌های اجاره‌ای از ضرر و زیان در این مسیر وحشت دارند.

به هر روی اما شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت مغازه‌ برای رهن کامل به جدول زیر مراجعه کنید.

محل متراژ رهن کامل(میلیون تومان)
ولی‌عصر ۱۳ ۳۵
طالقانی ۱۸ ۴۰
صادقیه ۱۸ ۴۵
پیروزی ۱۲ ۳۰
اشرفی‌اصفهانی ۲۰ ۵۳

;

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا