مسکن و ساختمان

نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو

عرضه نشدن خودرو از سوی خودروسازان و کاهش موجودی فروشندگان خودرو موجب شده تا قیمت‌ها در این بازار هرچه بیشتر به سمت نوسان میل کند به‌گونه‌ای که برخی فروشندگان قیمت دلخواه خود را برای عرضه این محصولات اعلام می‌کنند.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در محصولات گروه خودروسازی سایپا قیمت سایپا ۱۱۱ به حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است البته این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان است.

سایپا SL 131 نیز در حالی به قیمت حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و SX 131 به قیمت حدود ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

تیبا نیز در حالی به قیمت حدود ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است. قیمت تندر۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز در حالی به حدود ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته که قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

مگان ۲۰۰۰ اتومات نیز به قیمت حدود ۶۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است.

ماکسیما نیز در حالی به قیمت حدود ۸۵ میلیون تومان در برخی از نمایندگی‌های فروش عرضه می‌شود که قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

برخی از نمایندگی‌های فروش قیمت تیانا را نیز حدود ۹۵ میلیون تومان ذکر می‌کنند این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو حدود ۸۰ میلیون تومان است.

اما در گروه محصولات ایران خودرو نیز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به حدود ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۹ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت مدل تیپ ۶ این خودرو نیز در حالی به حدود ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده که قیمت رسمی آن حدود ۲۵ میلیون تومان است.

پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V9 نیز در حالی به قیمت حدود ۴۲ میلیون تومان عرضه می‌شود که قیمت رسمی این خودرو ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان تعیین شده است. ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V8 نیز در حالی به قیمت حدود ۳۲ میلیون تومان عرضه می‌شود که قیمت رسمی آن ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

اما تندر ۹۰ ایران خودرو در مدل E1 آن به قیمت حدود ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت پژو ۴۰۵ نیز در حال حاضر حدود ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت پژو پارس سال نیز در حالی به حدود ۳۰ میلیون تومان رسیده که قیمت رسمی آن حدود ۲۳ میلیون تومان است.

سمند EF7 نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون تومان عرضه می‌شود که قیمت رسمی آن نیز حدود ۲۱ میلیون تومان است.

گفتنی است که قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به عدم عرضه از سوی خودروسازان و وجود برخی ضعف‌های نظارتی با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا